Дипломна робота «Особливості акцизного оподаткування та шляхи його вдосконалення», 2006 рік

З предмету Податки, податкова система · додано 13.01.2010 17:01 · від kseniya_www · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 РОЗДІЛ І. Організація акцизного оподаткування в Україні 5 1.1. Акцизи, як форма специфічних податків 5 1.2. Сутність акцизного збору, платники податку, об’єкти оподаткування та нормативно-правове регулювання 10 1.3. Порядок і термін сплати акцизного збору та подання розрахунків . 17 1.4. Порядок обчислення акцизного збору 26 РОЗДІЛ ІІ. Аналіз акцизного оподаткування в сучасних умовах . 35 2.1. Аналіз акцизного збору в структурі надходжень до державного бюджету 35 2.2. Практична оцінка економічного ефекту від застосування акцизного збору 38 2.3. Аналіз статистичної звітності по сплаті АЗ промисловим підприємством. 50 РОЗДІЛ ІІІ. Шляхи вдосконалення організації нарахування, обліку і сплати акцизного збору 53 3.1. Проблеми акцизного оподаткування та шляхи його вдосконалення. 53 3.2. Організація контролю за виробництвом і обігом підакцизних товарів 65 3.3. Основні підходи до реформування податку 74 Висновок 79 Список використаної літератури 82

Висновок

Отже, провівши дослідження в даній дипломній роботі, можна зробити висновок, що акцизний збір - це непрямий податок на високорентабельні та монопольні товари (продукцію), що включається до ціни цих товарів (продукції).

В Україні до товарів, які підлягають акцизному оподаткуванню відносять: спирт етиловий та алкогольні вироби, тютюнові вироби та нафтопродукти.

Акцизний збір регламентується:

- Декретом Кабінету Міністрів України “Про акцизний збір”;

- Законом України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» ;

- Законом України «Про ставки акцизного збору на спирт етиловий та алкогольні напої»;

- Наказом ДПА «Про затвердження положення про порядок нарахування, термін сплати та подання розрахунку акцизного збору та змін до наказів ДПА України» ;

- та іншими нормативно-правовими актами

В Україні надходження до державного бюджету від акцизних зборів протягом 2004-2005 року збільшилися на 0,2 млрд.грн, в т.ч. надходження від акцизного збору – на 3,5 млрд.грн, або в 1,8 разів. Акцизний збір в структурі доходів бюджету становить в 2004 році 8,4%, в 2005 році – 9,34%. За даними дослідження зроблено висновок, що доходи від акцизного збору зростають з кожним роком, проте тенденція його зростання зменшується. З цього випливає висновок, що акцизний збір, як складова доходної частини бюджету, містить у собі певний прихований потенціал, тобто здатен генерувати надходження коштів при вмілому його застосуванні та розумному підході до проблеми оптимальності по відношенню до непрямого оподаткування.

Даючи практичну оцінку акцизним зборам можна зробити висновок, що в акцизному оподаткуванні є деякий нюанс - чим дорожчі підакцизні товари купуєш, тим менше платиш за акциз. В колі економістів акциз ще називають "податком на гріх". Цей ефект виник за рахунок змішаної системи стягнення акцизу, яка об'єднує переваги адвалорної та специфічної, стягуючи податок і в фіксованих одиницях, і в процентах до ціни. Тому сьогодні економісти України розробляють адвалорну систему стягнення для вирішення проблеми соціальної нерівності.

Отже, система оподаткування акцизним збором має бути диференційована в декількох напрямках:

• сприяння зменшенню споживання продуктів, які несуть шкоду здоров’ю;

• вилучення надприбутку на окремі високорентабельні товари (продукцію), в залежності від споживчих якостей та попиту на них;

• стимулювання зменшення енергоспоживання та енергетичної залежності.

Вирішення зазначених задач вимагає постійного коригування ставок акцизного збору. Алкогольні напої та тютюнові вироби є продукцією, яка завдає шкоду здоров’ю.

На даний час ставки акцизного збору в країнах ЄС значно перевищують ї х рівень в Україні. Так, мінімальне податкове зобов’язання з акцизного збору на тютюнові вироби в Європі регламентовано у розмірі не менше ніж 57 % від ціни найбільш уживаної цінової категорії сигарет та 60 євро за 1000 штук. При цьому в таких країнах як Франція, Великобританія, Португалія, Германія та Мальта акцизний збір займає понад 60 % в ціні тютюнових виробів. Водночас в Україні цей показник становить 22 % від максимальної роздрібної ціни.

Надзвичайно гострою соціально-економічною проблемою у сфері виробництва та обігу алкогольних напої в та тютюнових виробів залишається

наявність тіньового сектору. У зв’язку з цим необхідно вдосконалювати систему контролю з боку державних органів за виробництвом та обігом підакцизних товарів.

Сфера застосування акцизних складів в Україні звужена до місць: виробництва і зберігання етилового спирту, горілки і лікеро-горілчаних виробів. Використовуючи акцизні склади, держави — члени ЄС забезпечують ефективний контроль за обігом усіх підакцизних товарів, а також своєчасне й повне стягнення акцизного податку.

В Україні встановлені правові засади для застосування сукупного мінімального акцизного податку на сигарети, однак поки що не створено правових засад для поступового підвищення частки адвалорної ставки в акцизному зборі на сигарети

В Україні застосовуються підвищені ставки акцизного збору на алкогольні напої, що імпортуються, в Україну, порівняно із ставками акцизного збору на алкогольні напої, які виробляються українськими підприємствами.

Вирішення таких проблем дозволить створити більш прозору та доступну для українського виробника податкову систему, що сприятиме виведенню із тіньової економіки підприємств та збільшенню економічного стану країни.

Коментар модератора

Робота не містить посилань

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали