Дипломна робота «Інвестиційна діяльність страхової компанії», 2006 рік
З предмету Фінанси підприємства · додано 13.01.2010 16:58 · від kseniya_www
Зміст
Висновок
Незважаючи на досить помітний розвиток економіки України, існує досить багато проблем які ще потребують вирішення. Одна з них - проблема інвестування в страхових компаніях, була розглянута в даній роботі.
Не можна зв'язувати економічні коливання винятково лише з зовнішніми факторами, такими, як війни, посуха й інші подібні аномалії. Навпаки, причини безробіття й інфляції криються значною мірою у відсутності повної синхронності в прийнятті деяких основних економічних рішень, зокрема рішень про заощадження й інвестиції. Крім того, ціни на продукцію і заробітну плату стійкі до зниження — значному зниженню цін і заробітної плати передують, таким чином, внутрішні фактори, що на додаток до зовнішнього вносять свій внесок у нестабільність економіки.
Інвестиції - нове явище в економіці і праві України. У перекладі з англійської мови - це капітальні вкладення. Вони є довгостроковими, цільовими, здійснюються державними і недержавними (приватними або індивідуальними) інвесторами на підставі інвестиційної угоди, передбачають отримання прибутку інвестором, підлягають державній реєстрації. За об’єктом вкладення інвестицій виділяють реальні і фінансові інвестиції.
Iнвестицiйною дiяльнiстю є сукупнiсть практичних дiй громадян, юридичних осiб i держави щодо реалiзацiї iнвестицiй. Iнвестицiйна дiяльнiсть здiйснюється згiдно з такими основними принципами:
1) невтручання органiв держави, юридичних осiб i громадян в iнвестицiйну дiяльнiсть, яка не протирiчить дiючому законодавству;
2) добровiльнiсть iнвестування;
3) рiвноправнiсть всiх iнвесторiв i учасникiв iнвестицiйної дiяльностi;
4) захищеностi iнвестицiй;
5) свободи вибору критерiїв при здiйсненнi iнвестицiйної дiяльностi.
Об”єктами iнвестицiйної дiяльностi може бути будь-яке майно, в основнi фонди i оборотнi кошти в усiх галузях та сферах господарства, цiннi папери, цiльовi грошовi вклади, науково-технiчна продукцiя, iнтелектуальнi цiнностi, iншi обєкти власностi, а також майновi права.
Спираючись на Закон України “Про страхування“ можна визначити такі напрямки інвестування для страхових компаній:
Банківські вклади та депозити.
Нерухоме майно.
Цінні папери, що передбачають одержання доходів.
Цінні папери, що емітуються державою.
Права вимоги до перестраховиків.
Довгострокові інвестиційні кредити.
Страхові резерви утворюються страховиками з метою забезпечення майбутніх виплат страхових сум і страхового відшкодування залежно від видів страхування (перестрахування).
Страхові резерви поділяються на технічні резерви і резерви із страхування життя (математичні резерви).
Формування резервів із страхування життя, медичного страхування і обов'язкових видів страхування здійснюється окремо від інших видів страхування.
Інвестування коштів страхових резервів жорстко регламентується. Тим самим регламентуються можливості отримання певних видів доходів. Регламентування пов'язане з тим, що ці кошти не є власністю страховика, тому розпоряджатись ними він повинен особливо обережно. Обсяг цих коштів відповідає обсягу страхових зобов'язань компанії. Щоб у будь-який момент мати змогу виконати свої зобов'язання перед страхувальниками, страховик повинен тримати кошти страхових резервів у диверсифікованих, прибуткових, надійних активах, які характеризуються достатньо високим рівнем ліквідності.
З метою захисту страхувальників від невиконання страховиком своїх зобов'язань установлюється державний контроль за інвестиційною діяльністю. Директивами ЄС установлені розміри обсягів інвестицій страхових резервів, а саме: вкладення в нерухомість - не більш як 10 % загального обсягу резервів за кожним об'єктом; вкладення в акції, які котируються, та гарантовані кредити - не більш як 10 % розміру резервів за кожним із видів зазначених вкладів; інвестиції в незабезпечені кредити - не більш як 5 % за кожним їх видом; в акції, що не котируються, - не більш як 10 % у сукупності вкладень; у готівку - не більш як 3 % загальної суми резервів.
З розвитком страхового ринку, збільшенням обсягів страхових операцій, насамперед зі страхування життя, збільшенням розміру страхових резервів та власних коштів страховика зростає роль страхової системи в інвестиційному процесі нашої країни. Але обсяг коштів, акумульованих страховиками, на відміну від банківських, ще малий. Це тому, що розмір статутних фондів страхових компаній значно менший, ніж розмір таких самих фондів банків.
Зростання продажу страхових послуг сприятиме збільшенню інвестування. Добра передумова до цього така: витрати на придбання страхової послуги дозволено включати до собівартості продукції (послуги). Що ж до фізичних осіб, то їм слід було б надавати податкові пільги.
Світовий досвід показує, що страховики є важливим джерелом інвестиційного капіталу. По-перше, це пов'язано з інверсією циклу (оскільки отримання страхової премії передує наданню страхової послуги), а по-друге, із розподілом ризику в часі. Тому страховик протягом часу дії договору страхування тимчасово розпоряджається коштами страхувальника, які акумульовані у страхові резерви.
В Україні часом створення страхового ринку вважають початок 90-х років XX ст. Саме тоді виникли перші приватні страхові компанії, які поклали край тотальній монополії Державного страхування.
Фактично на ринку України діють два види страхових компаній:
а) кептивні — створені міністерствами, відомствами, потужними фінансово-промисловими союзами для обслуговування ризиків своїх підприємств;
б) створені на приватному капіталі, що функціонують на конкурентній основі.
Сучасний стан страхового ринку характеризується зростанням чисельності страхувальників значною мірою за рахунок юридичних осіб. Пояснюєть ся така ситуація досить низьким рівнем доходів населення України. Приблизно 3% громадян України є достатньо платоспроможними, щоб користуватися страховими послугами.
Страховий ринок України пропонує все ширший асортимент страхових послуг, про що свідчить, зокрема, значно ширший перелік форм страхового захисту як обов'язкового, так і добровільного страхування.
Впровадження міжнародних стандартів страхування в Україні є одним із важливих завдань і можливих напрямів входження страхового ринку держави у міжнародне страхове співтовариство. Проте, це можливо лише при врахуванні економічного і політичного становища країни, фінансової стабільністі і створенні законодавчої бази страхування. Залежно від економічного стану держави і фінансової стійкості страховиків буде формуватися і концепція страхування, тобто по суті визначатиметься рівень страхових гарантій з боку держави і окремих страховиків. При цьому страхові компанії можуть стати важливим інструментом проведення реформ, оскільки страховики знають сильні і слабкі сторони клієнтів і мають певний досвід ринкових перетворень.
Страховики зобов'язані дотримуватися таких умов забезпечення платоспроможності:
• наявності сплаченого статутного фонду та наявності гарантійного фонду страховика;
• створення страхових резервів, достатніх для майбутніх виплат страхових сум і страхових відшкодувань;
• перевищення фактичного запасу платоспроможності страховика над розрахунковим нормативним запасом платоспроможності.
Ефективна робота органу з нагляду за страховою діяльністю є вирішальною передумовою для успішного розвитку ринку страхових послуг. Законодавство, що стосується страхової справи, необхідно гармонізувати та надалі наближувати до міжнародних стандартів.
Слід посилити роль Ліги страхових організацій України (ЛСОУ) як представника страхових організацій країни та організатора централізованих послуг у страховому секторі. Страхові спілки є важливими суб’єктами в процесі становлення та розвитку ринків страхових послуг. Вони згуртовують інтереси підприємств та діють як партнери державних інституцій, інших спілок та міжнародних суб’єктів.
Необхідно покращити та спростити захист прав споживачів, які є клієнтами страхових організацій, наприклад, через запровадження інституту уповноважених з розгляду скарг споживачів (так звані “омбудсмани”).
Необхідно надалі полегшувати стосунки в процесі перестрахування українських страхових організацій на міжнародному рівні. Законодавство України у сфері перестрахування в принципі знаходиться на правильному шляху. Одночасно у цій сфері на міжнародному рівні розробляються нові стандарти нагляду за діяльністю перестраховиків.
Для здійснення нормальної ефективної діяльності страхових компаній слід провести наступне, зокрема у сфері нормативно-правового забезпечення:
- провести парламентські слухання на тему «Страхування в Україні: стан, проблеми, перспективи»; за результатами слухань переглянути в Законі України «Про страхування» перелік видів обов'язкового страхування; нормувати визначення страхових тарифів у цій сфері; вирішити питання заміни обов'язкового державного страхування окремих категорій громадян системою компенсаційних виплат за рахунок бюджетних засобів, виділених для цього відповідним міністерствам і відомствам;
- прийняти закони України «Про обов'язкові види страхування»; «Про обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів»; «Про фонд гарантування страхових виплат», «Про єдиний соціальний податок», «Про страхування життя», «Про страхування зовнішньоекономічної діяльності», «Про страхових посередників»;
у сфері організаційно-методологічного забезпечення
- розробити пропозиції по вилученню з оподатковування засобів, що спрямовуються на розширення клієнтської бази, а також підвищення фахового рівня страхової діяльності і страхової культури населення;
- здійснити економічне обґрунтування і розробити план заходів щодо впровадження системи гарантій по довгостроковому страхуванню життя; розглянути питання про об'єднання наявних соціальних фондів в один і доцільності приватизації останнього в середньостроковій перспективі;
- розглянути питання про випуск спеціальних інвестиційних інструментів під розміщення довгострокових страхових резервів;
- розробити регламент злиття страхових компаній; методичні рекомендації по здійсненню страхових і перестрахових операцій за участю страхових посередників; переглянути порядок і форми їхньої звітності; методику оцінки обсягу страхового ринку по показнику нетто-премій; методику аналізу діяльності страхових компаній;
- створити незалежний інститут експертизи договорів страхування і страхових випадків;
- сформувати діючу систему попереднього контролю за фінансовим станом страхових компаній;
- переглянути положення по формуванню і розміщенню страхових резервів;
стимулювати створення в страхових компаніях служб внутрішнього контролю й аудита; у сфері інформаційно-аналітичного забезпечення
- розширити об’єм, підвищити якість і прискорити публікацію зведень про стан страхового ринку;
- перейти на міжнародні стандарти бухобліка; розробити механізми впровадження електронного документообігу;
- створити на телебаченні регулярну інформаційно програму про страхування;
- із метою зміцнення довіри населення до СК систематично обнародувати інформацію про виплати страхових відшкодувань;
- створити національну базу даних несумлінних клієнтів;
- увести факультативне вивчення учнями загальноосвітніх шкіл основ страхової справи.
Метою написання дипломної роботи було висвітлення питань і понять інвестицій, інвестиційної діяльності, страхування, страхових операцій і резервів, шляхів вдосконалення діяльності страхових компаній щодо інвестування та вивчення зарубіжного досвіду в цій галузі. Все це було проаналізовано на прикладі страхових компаній. В результаті написання диплмної роботи поставленої мети було досягнуто.
Подібні матеріали
-
Аналіз інвестиційного проекту
10.02.2011 16:54 · Курсова робота за 2010 рік · olya
-
Аналіз інвестиційної привабливості підприємства (на матеріалах ВАТ «Ріор»)
01.02.2009 23:22 · Курсова робота за 2008 рік · Элен
-
Аналіз методів оцінки фінансової ефективності інвестиційних проектів
18.03.2011 19:11 · Курсова робота за 2009 рік · zveruga
-
Банківські інвестиції та інвестиційні ризики
19.02.2009 18:28 · Курсова робота за 2008 рік · Ellan
-
Вдосконалення механізму залучення іноземних інвестицій з метою підвищення ефективності діяльності підприємств ( на прикладі ВАТ «Дніпроцемент»)
22.03.2010 23:38 · Дипломна робота за 2008 рік · applicant
-
Вплив зовнішніх і внутрішніх інвестицій на ефективність діяльності підприємства
02.02.2009 18:15 · Курсова робота за 2007 рік · Ирина
-
Вплив макроекономічного та інституційного середовищ на інвестиційну діяльність фірм
13.01.2010 16:29 · Дипломна робота за 2007 рік · kseniya_www
-
Государственное регулирование инвестиционной деятельности
20.03.2011 08:56 · Курсова робота за 2010 рік · Аліна
-
Динаміка інвестиційних потоків у країнах-членах НАФТА
20.03.2016 14:18 · Реферат за 2014 рік · Таміла
-
Економічна ефективність показників розширення обсягу надання медичних послуг
10.06.2010 21:25 · Дипломна робота за 2009 рік · kseniya_www
-
Залучення інвестиційних проектів в Україну
22.05.2010 22:46 · Курсова робота за 2007 рік · Terpsihorka
-
Залученяя зарубіжних інвестицій на промислове підприємство
06.07.2007 09:53 · Дипломна робота за 2007 рік · ASKASK
-
Інвестиції
10.11.2006 00:36 · Курсова робота за 2005 рік · kseniya_www
-
Інвестиції та інвестиційна діяльність підприємств
24.02.2010 08:10 · Курсова робота за 2009 рік · Марія
-
Інвестиції у засоби виробництва
12.01.2009 15:58 · Реферат за 2008 рік · ліля
-
Інвестиційна діяльність підприємства
20.04.2009 16:45 · Курсова робота за 2007 рік · kseniya_www
-
Інвестиційна діяльність підприємства
22.02.2011 19:25 · Курсова робота за 2010 рік · Маргарита Реброва
-
Інвестиційна діяльність страхової компанії
13.01.2010 16:58 · Дипломна робота за 2006 рік · kseniya_www
-
Інвестиційна привабливість
28.09.2007 11:10 · Дипломна робота за 2007 рік · КЕТ
-
Інвестиційна привабливість підприємства
13.01.2010 16:56 · Дипломна робота за 2007 рік · kseniya_www
-
Інвестиційний процес в Україні, реалії та перспективи
22.11.2010 20:14 · Курсова робота за 2006 рік · наталья
-
Інвестиційний розвиток ТОВ "Юнекс"
20.10.2009 13:04 · Дипломна робота за 2008 рік · Nigel
-
Інвестиційні ризики
14.09.2007 12:21 · Курсова робота за 2004 рік · didro.86
-
Інвестиційні ризики, їхні види й оцінка
20.01.2009 21:40 · Курсова робота за 2006 рік · Соколова Юлия
-
Інвестування
21.03.2010 23:57 · Курсова робота за 2007 рік · applicant
-
Моніторинг інвестиційних проектів
11.02.2009 17:29 · Реферат за 2008 рік · olha
-
Напрями удосконалення інвестиційної політики підприємства
08.04.2011 20:14 · Дипломна робота за 2010 рік · kseniya_www
-
Нові види освітлювальних приладів на ринку: аналітичні аспекти дослідження проекту
02.03.2009 22:56 · Курсова робота за 2004 рік · Spartan
-
Обгрунтування ефективності інвестиційних рішень при нечітких вихідних даних
19.02.2009 09:52 · Курсова робота за 2007 рік · Євген Лавренюк
-
Обгрунтування необхідного обсягу інвестицій та джерел їх фінансування
20.04.2009 16:47 · Курсова робота за 2006 рік · kseniya_www
-
Обґрунтування проекту залучення капіталу для розвитку підприємства
13.01.2010 17:12 · Дипломна робота за 2006 рік · kseniya_www
-
Організаційні форми інвестиційної діяльності на підприємствах
22.03.2009 14:45 · Курсова робота за 2007 рік · Екатерина
-
Особливості бюджетного інвестування в Україні
26.05.2010 17:54 · Курсова робота за 2007 рік · djspace
-
Оцінка доцільності та ефективності інвестиційних проектів на хлібокомбінаті №6 ДП АТ «Київхліб»
24.03.2009 23:37 · Дипломна робота за 2007 рік · lanochka
-
Оцінка ефективності інвестиційного проекту
15.01.2009 09:46 · Курсова робота за 2009 рік · Аня
-
Прибуток від інвестиційної діяльності
13.02.2009 18:32 · Курсова робота за 2005 рік · Denya
-
Розрахунок економічної ефективності простих інвестиційних проектів, комерційних ідей та пропозицій
13.03.2009 07:14 · Курсова робота за 2004 рік · Nataly0508
-
Розробка і впровадження системи бюджетування інвестиційної діяльності на торговельному підприємстві
07.05.2009 00:14 · Дипломна робота за 2007 рік · Софія
-
Складання бюджету інвестиційної програми (на прикладі ПАТ АТП "АТЛАНТ")
06.02.2013 00:10 · Курсова робота за 2012 рік · Лиза
-
Статистичний аналіз інвестицій в Дніпропетровський області
16.04.2009 14:29 · Курсова робота за 2007 рік · сергій
-
Стратегічний аналіз інвестиційних проектів
03.06.2009 11:36 · Курсова робота за 2007 рік · Daria_R
-
Управління інвестиційною діяльністю акціонерних товариств
20.04.2009 17:28 · Реферат за 2007 рік · kseniya_www
-
Фінансово-економічна оцінка інвестиційного проекту
20.02.2009 14:59 · Реферат за 2008 рік · cherry
-
Фінансово-інвестиційна діяльність підприємства
20.04.2009 17:07 · Курсова робота за 2005 рік · kseniya_www
-
Фінансування капітальних вкладень на матеріалах ЗАТ «Пласт»
26.01.2009 15:24 · Курсова робота за 2008 рік · Olya
-
Формування та регулювання інвестицій (цінних паперів)
07.05.2009 00:01 · Курсова робота за 2006 рік · Teena
Подібні визначення
- Аналіз виконання програми капітального будівництва та введення в дію основних фондів і виробничих потужностей — Тарасенко Н. В.
- Аналіз економічної ефективності інвестиційного проекту — Семенов Г.А., Панкова М.О., Семенов А.Г., Семенов Г.А., Панкова М.О., Семенов А.Г., Семенов Г.А., Панкова М.О., Семенов А.Г., Тарасенко Н. В., Бланк И. А., Шваб Л.I.
- Аналіз ризику інвестування — Тарасенко Н. В.
- Аналіз фінансових інвестицій у цінні папери — Тарасенко Н. В.
- Визначення капітальних вкладень в основні фонди — Семенов Г.А., Панкова М.О., Семенов А.Г.
- Економічна сутність, класифікація та структура інвестицій — О. М. Губачова, С. І. Мельник, Коваленко Л.О., Ремньова Л.М., Шваб Л.I., Петрович Й.М., Кіт А.Ф., Кулішов В.В.
- Ефективність капіталовкладень — Семенов Г.А., Панкова М.О., Семенов А.Г.
- Зміст і завдання аналізу інвестиційної діяльності — Тарасенко Н. В.
- Зовнішні джерела інвестиційних ресурсів — Петрович Й.М., Кіт А.Ф., Кулішов В.В.
- Інвестиційна діяльність у спеціальних (вільних) економічних зонах та територіях пріоритетного розвитку — Шваб Л.I.
- Інвестиційна політика держави — Семенов Г.А., Панкова М.О., Семенов А.Г.
- Критерії оцінки інвестиційних проектів — Петрович Й.М., Кіт А.Ф., Кулішов В.В.
- Облік інвестицій в акції та їх переоцінка — О. М. Губачова, С. І. Мельник
- Облік інвестицій в асоційовані компанії — О. М. Губачова, С. І. Мельник
- Облік інвестицій в облігації — О. М. Губачова, С. І. Мельник
- Оренда та лізинг як засіб залучення інвестицій — Шлійко А.В.
- Основні поняття інвестиційної діяльності, її об'єкти та суб'єкти — Шваб Л.I.
- Особливості управління реальними інвестиціями — Коваленко Л.О., Ремньова Л.М.
- Особливості управління фінансовими інвестиціями — Коваленко Л.О., Ремньова Л.М.
- Оцінка інвестиційної стратегії підприємства — Тарасенко Н. В.
- Планування капітального будівництва — Семенов Г.А., Панкова М.О., Семенов А.Г.
- Поняття інвестиційного проекту — Бланк И. А.
- Поняття, види і форми здійснення іноземних інвестицій — Шваб Л.I.
- Правова база інвестиційної діяльності — Семенов Г.А., Панкова М.О., Семенов А.Г.
- Принципи розробки інвестиційної політики — Коваленко Л.О., Ремньова Л.М.
- Ризики інвестиційних проектів — Бланк И. А.
- Характеристика інструментів фондового ринку — Петрович Й.М., Кіт А.Ф., Кулішов В.В.
- Цілі інвестиційної діяльності — Семенов Г.А., Панкова М.О., Семенов А.Г.