Дипломна робота «IPO як інструмент доступу до міжнародних ринків капіталу», 2007 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 13.01.2010 16:54 · від kseniya_www · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 5 Розділ 1. Теоретичні основи діяльності бізнес-груп на міжнародному ринку капіталів 8 1.1. Теоретичні основи міжнародних ринків капіталу 8 1.2. Сучасні тенденції на світовому ринку капіталу 28 1.3. Організаційна база розміщення цінних паперів на міжнародних фінансових ринках 43 Розділ 2. Діяльність milkyproducts group на міжнародному ринку капіталів 53 2.1. Коротка організаційна характеристика бізнес групи 53 2.2. Стратегія розвитку бізнес групи 60 2.3. Інвестиційна та корпоративна політика 63 2.4. Основні ринкові можливості для реалізації стратегії Групи 65 Розділ 3. Розробка методики публічного розміщення акцій на міжнародних ринках 68 3.1. Дослідження ринків капіталу 68 3.1.1. Приватні розміщення та IPO в Україні 68 3.1.2. Відмінності міжнародних IPO від українських 68 3.1.3. Порівняння торгівельних майданчиків 69 3.1.4. Індикативний рівень витрат по IPO 71 3.1.5. Ефективність IPO 72 3.2. Обґрунтування вибору ІРО на міжнародних ринках капіталу 74 Висновки 80 Список використаної літератури 84 Додатки 93

Висновок

Дана дипломна робота присвячена ІРО на міжнародних ринках капіталу.

Сьогодні IPO — це один зі способів фінансування підприємства: компанія отримує капітал у результаті публічного розміщення своїх нових акцій на фондовій біржі. В Україні для ІРО існує багато проблемних питань, тому для ефективного розвитку ринку первинних розміщень важливо створити стабільні й передбачувані правила відносин бізнесу і влади, законодавчу основу для захисту прав власності.

Не менш важливою умовою для розвитку IPO буде створення ефективної інфраструктури українського фондового ринку.

Ну і, нарешті, необхідно завершити формування сприятливого правового середовища фондового ринку, в якому проведення IPO буде ефективним для емітентів і привабливим для інвесторів.

Український бізнес потребує довгострокових капіталовкладень, необхідних для розвитку економіки і підвищення інвестиційного іміджу країни. А ринок первинних розміщень, із цього погляду, є одним із нових і перспективних способів залучення іноземного капіталу.

Слід відзначити при цьому, що вихід українських компаній на ринок первинних розміщень – дуже складний і тривалий процес, пов’язаний із певними енергоінвестиційними витратами та вкладеннями. Для окремих компаній — це просто виснажливий процес, як результат певних взаємовідносин із пресою й інвесторами, котрі висувають жорсткі вимоги до компанії та її досягнень, серед них – відкритість і високий рівень «прозорості» бізнесу, і навряд чи це буде до вподоби деяким компаніям. «Ціна», яку треба заплатити компанії, за деякими мірками – просто колосальна. Однак ці витрати варті того, і «ціну» не можна не заплатити.

Світовий капітал шукає собі застосування на нових ринках. Україна, у свою чергу, — це величезний ринок, який ще чекає свого відкриття. Є можливість показати західним інвесторам колосальний економічний і виробничий потенціал країни. Чи скористається цією можливістю Україна?

Аналіз сучасного потоку капіталу показав, що основна частина прямих інвестицій розміщена в обробній промисловості.

У 2006 році зростання глобальних потоків прямих іноземних інвестицій відбулося в першу чергу завдяки країнам, що розвивалися. Завдяки могутньому зростанню притоки прямих іноземних інвестицій в країни, що розвиваються, 2004 рік завершився невеликим збільшенням глобальних потоків ПІІ, до того що знижувалися три роки.

За розміром зарубіжних активів найбільші в світі нефінансові ТНК –компанія "Дженерал електрик" (Сполучені Штати), за якою слідують "Водафон" (Сполучене Королівство) і "форд мотор" (Сполучені Штати). Серед 100 найбільших ТНК чотири компанії, очолювані "Хатчинсон Вампоа" (Гонконг, Китай), базуються в країнах, що розвиваються.

Результатом економічних перетворень в Україні стало пожвавлення інвестиційної діяльності. З 1998 року темпи зростання інвестицій почали випереджати темпи зростання валового внутрішнього продукту та промислового виробництва.

Базою дослідження дипломної роботи є MILKYPRODUCTS GROUP. Дана група включає компанії-виробники молочної продукції, оптово-дистрибуційні підприємства, об'єднані єдиною стратегією розвитку, корпоративними правилами і правами власності. У портфелі продукції Групи 70% продажів становлять тверді сичугові сири (90% якої експортується в Росію), 19% - згущене молоко, 11% - масло, вершки, сироватка. Група займає перше місце в Україні з виробництва сиру, очолює трійку лідерів експорту продукції в Росію, займає 3-є місце на російському ринку.

Основним завданням групи є завоювання позиції лідера на ринку сиру і молочних консервів в Україні шляхом посилення і підтримки розпізнавальної риси продукції для споживачів: «якість у якості» (продукція з 100% контрольованого молока, що постійно поліпшується, яке переробляється з використанням новітніх технологій виробництва у світі, наявність у портфелі новинок),

2) утримання позиції компанії-оператора з першої десятки на ринку сиру і молочних консервів у Росії,

3) розвиток прямої дистрибуції в Росії й Україні,

4) збільшення обсягів продажів молочної продукції з $79 млн. до $166 млн. 2010 р., EBITDA - $27 млн., часткою ринку 6% і EV - $217 млн.

5) підвищення капіталізації Групи, обсягу дивідендів для акціонерів.

Для збільшення вартості підприємства підприємство планує здійснювати ІРО. Це дасть певні переваги для підприємства та його позицій в українському та світовому бізнесі, а саме :

• Споживання сиру зростає при збереженні стабільних цін;

• Зростання виробництва молокопродуктів;

• Посилення тенденції консолідації гравців на ринку сиру;

• Зростання експортних цін на молокопродукти;

• Залежність якості сиру від географічної близькості до молокозаводів, можливості контролю якості.

В роботі проаналізовано ефективність розміщення цінних паперів на різних фондових біржах. Зокрема, було розглянуте розміщення цінних паперів в Україні. Основними перевагами даного розміщення є :

Головні переваги:

• Швидкість залучення коштів

• Мінімальні вимоги до розкриття інформації

• Відносно низькі витрати

Проте розміщуючи цінні папери на міжнародних майданчиках, для підприємства відкриється більше можливостей :

• Необмежена кількість інвесторів і обсяг грошей, що залучаються, і грошей, що обертаються (більш 1 трильйонів доларів США)

• Європейський статус і публічність

• Швидкий доступ до боргових ресурсів після IPO

• Суворі вимоги до звітності і розкриття інформації (міжнародний аудит від 3 років, розкриття реальних власників, відсутність «сірих схем» ведення бізнесу і т.п.)

• Великий часовий розрив між проведенням IPO і реєстрацією в державних органах (вимоги європейського законодавства і фондових майданчиків до емітентів – більш ніж 6 місяців)

Для подальшого стратегічного розвитку було обрано Варшавську фондову біржу. Її перевагами є :

1. Зовнішні ринки оцінюють вартість компанії вище, ніж її конкурентів;

2. Механізми поглинання для іноземних компаній ;

3. Операційна присутність емітента в іншій країні;

4. Присутність на ключовому ринку регіону;

5. Рішення про лістинг за кордоном звичайно мотивується стратегічною метою.

За рахунок ІРО на ВФБ підприємство в 2010 році планує збільшити вартість капіталу до $275-310 млн.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення

  • Види і механізм функціонування фінансового ринку — Бланк И. А.