Дипломна робота «Економіко-правові засади організації і функціонування фінансового ринку України», 2006 рік

З предмету Фінанси · додано 13.01.2010 16:31 · від kseniya_www · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 4 РОЗДІЛ І. Теоретико-методологічні засади організації та функціонування фінансового ринку України 5 1.1. Фінансовий ринок та його роль в умовах трансформації економіки України 5 1.2. Структуризація та сегментація фінансових ринків України 15 РОЗДІЛ ІІ. Ринок фінансових ресурсів України, правові основи його функціонування 25 2.1. Розвиток фондового ринку України 25 2.2. Аналіз депозитно-кредитного ринку України 35 2.3. Валютний ринок України та його регулювання 48 РОЗДІЛ ІІІ. Проблеми та перспективи розвитку фінансового ринку України 65 3.1. Проблеми розвитку фінансового ринку України 65 3.2. Перспективи розвитку фінансового ринку України 72 Висновок 86 Список використаної літератури 89

Висновок

Отже, провівши дослідження на тему :"Економіко-правові засади організації і функціонування фінансового ринку" можна зробити наступні висновки:

Функціонування ринку неможливе без роботи фінансової системи, що забезпечує його нормальне існування і розвиток. Фінансовий ринок є важливим каналом фінансування економіки, фундаментом фінансової системи, що надає їй стабільності й усталеності. Фінансовий ринок включає в себе декілька сегментів: валютний ринок, ринок дорогоцінних металів, ринок цінних паперів, грошовий ринок, ринок капіталів, страховий ринок та ринок нерухомості.

В даній дипломній роботі розглянуто 3 сегменти фінансового ринку:

- фондовий ринок;

- кредитно-депозитний ринок;

- валютний ринок.

Аналізуючи фондовий ринок України за період з 2004 по 2005 рік, варто зазначити, що облікова ставка залишалася незмінною і зберігалася на рівні 9,5% річних. Аналізуючи відсоткові ставки на кредитному ринку можна зробити висновок, що більшість наданих кредитів за період з 2004 по 2005 рік були довгостроковими. Середньозважена процентна ставка підвищилася, а короткострокові кредити для фізичних осіб, навпаки, подешевшали.

Аналізуючи процентні ставки на депозитному ринку, можна зробити висновок, зростання середньої вартості відбулося лише за депозитами, залученими на строк на 1 місяця. Вартість решти строкових депозитів фізичних осіб коливалася в межах від 8.8 до 9.7% річних.

Аналізуючи процентні ставки на міжбанківському кредитному ринку зроблено висновки, що найдорожчими були кредити, надані на строк понад 92 дні, середня вартість яких в 2005 році становила 5,9 річних.

Аналіз ринку державних цінних паперів показав, що операції з облігації внутрішньої державної позики проводилися виключно на вторинному ринку. Структура обсягу операцій з ОВДП на вторинному ринку впродовж 2005 року відзначалася найбільшою питомою вагою обсягу операцій суб’єктів господарювання без посередництва організаторів торгівлі, решту становили операції на торгах і рефінансування банків НБУ.

Аналіз депозитно-кредитного ринку показав, що за 2005 рік вимоги банків за наданими кредитами збільшилися на 51,3% в порівнянні з аналогічним періодом 2004 року. У 2005 році збереглася тенденція до нарощування обсягів кредитування економіки України. Кредитування банками фізичних осіб було переважно довгостроковим. На кінець жовтня 2005 року заборгованість за кредитами, наданими на строк понад 1 рік, становила 23.1 млрд. грн. і за 10 місяців поточного року зросла у 2.0 раза. Серед депозитних вкладень суб'єктів господарювання та фізичних осіб в іноземній валюті переважали депозити в доларах США, частка яких на 01.11.2005 р. становила 84.0%. Протягом року практично незмінною залишалася питома вага депозитів у євро.

Аналізуючи валютний ринок, слід зазначити що курс гривні відносно долара США протягом 2005 року підвищився на 4.8%.

На готівковому валютному ринку України у жовтні 2005 року обсяг продажу валюти перевищив обсяг купівлі на 38.0%, тоді як у попередньому місяці - на 25.2%.

В цілому, найскладніші проблеми України пов’язані із розвитком фінансового ринку. Українська фондова біржа має досить обмежені обороти. Нині більш-менш активно проводяться операції з державними цінними паперами. Торгівля корпоративними цінними паперами перебуває на вкрай низькому рівні.

В дипломній роботі детально розглядалися проблеми і перспективи фондового та валютного ринків.

Для підвищення рівня ліквідності державних боргових зобов'язань доцільно запровадити інститут уповноважених банків, котрі підтримуватимуть двосторонні котирування облігацій внутрішніх державних позик на вторинному ринку. Основним шляхом покращення фондового ринку є реструктуризація національної депозитарної системи. Для вдосконалення валютної системи, розглянуті перспективи зміни фіксованого на більш гнучкі валютні курси.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення

  • Види і механізм функціонування фінансового ринку — Бланк И. А.