Курсова робота «Світова фінансова криза та валютна криза в США», 2009 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 12.01.2010 19:23 · від Олександр · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Глобальна світова фінансова криза 1.1. Глобальні тенденції розвитку світової економіки 5 1.2. Вплив світової фінансової кризи на економіку України 16 Розділ 2. Особливості економічного розвитку США напередодні 2008р. 2.1. Економіка США напередодні кризи (2000-2008рр.) 24 2.2. Передумови виникнення кризи у США (2000 – 2008рр) 27 Розділ 3. Валютна криза в США 3.1. Протікання фінансової кризи на сучасному етапі 32 3.2. Наслідки світової фінансової кризи для економіки США. 43 Висновки 49 Список використаних джерел 51 Додатки 54

Висновок

Не варто сподіватися на те, що безпрецедентні заходи державного втручання у фінансову систему можуть убезпечити світову економіку від подальшої ескалації системної кризи. І справа навіть не в тому, що ці заходи є запізнілими. Головне в іншому - неймовірно великі фінансові асигнування, як і неординарні інституційні рішення (мається на увазі насамперед фактична націоналізація фінансово-банківських установ, зокрема двох іпотечних гігантів у США, на які припадають 43% усіх іпотечних кредитів), - усе це заходи, спрямовані лише на подолання наслідків кризи, тоді як «за кадром» залишаються її витоки. Про них поки що не йдеться. За великим рахунком, більш конструктивною у цьому є сама криза, яка не лише руйнує, а й (як це завжди буває) містить в собі конструктивний потенціал -зосереджується на перспективі, формує передумови утвердження нового.

Якою буде руйнівна сила кризи, як довго вона триватиме і яким стане те «нове», про яке йдеться, ми поки що не знаємо і знати не можемо. Економічна наука, яка зазвичай «оспівує» лише існуючу практику, демонструє у цьому сенсі ще більшу безпорадність, ніж державні сановники та офіційні інституції, що своїми «антикризовими» заходами прагнуть лише одного -повернення назад, відтворення минулого. Однак саме таке прагнення є утопією. Повернення вже просто неможливе.

Всі знають, наскільки істотно змінилася світова економіка, як і світ загалом, після Великої депресії 1929-1933 рр. Нинішні фінансові потрясіння, за одностайним визначенням найавторитетніших фахівців, є на порядок глибшими, тож і їх наслідки, швидше за все, будуть ще радикальнішими. Ми зобов'язані вже сьогодні враховувати це.

Якими можуть бути висновки із сказаного? Їх можна зробити навіть кілька. Перший полягає у констатації найбільш неприємного: світова економічна криза (таке визначення є більш коректним) за всіма своїми ознаками лише розгортається. її руйнівні дії із фінансового сегмента економіки вже сьогодні перекидаються на реальний сектор: спочатку на будівельну галузь (а це на Заході - основний індикатор економічної динаміки), далі - на автомобілебудування (у вересні в США продаж нових автомобілів упав на 27%; схожі процеси відбуваються і в країнах ЄС). Наступними на черзі стануть базові галузі: виробництво будівельних матеріалів та металургія і, нарешті, весь ланцюг виробничого процесу. Він не може залишитися недоторканим. Фінансова система і реальна економіка - це єдине ціле. Щойно стало відомо про рішення Китаю зменшити через зниження світового попиту виробництво сталі на 20%. На 17% скоротилося у вересні виробництво сталі і в Україні.

Другий висновок: економічна криза, що розгортається, є справді світовою. Жодна з країн, зокрема й Україна, не має будь-яких шансів уберегтися від її руйнівних наслідків. Чи усвідомлює це вітчизняна влада? Швидше за все, це запитання є зайвим. Однобічна орієнтація антикризових заходів, їх спрямованість на стабілізацію лише банківської сфери, тоді як особливої підтримки потребує нині і промисловий сектор, зорієнтовані на експорт металургійний комплекс, машинобудування, інші галузі, є очевидним доказом системної невизначеності влади у цих питаннях. Повернути стабільність банківському сектору без стабілізації реальної економіки, насамперед промисловості, де минулого місяця падіння виробництва сягнуло 4,1%, - це утопія.

Висновок третій: нинішня криза - це криза не лише гео-економічного, а й геополітичного устрою світу, який сформувався в останні десятиріччя. Політичне та економічне облаштування світу не може розглядатися відокремлено: відповідні сегменти світоустрою, взаємодіючи, доповнюють одне одного. А відтак, слід вести мову не лише про кризу світової економіки, а й про геополітичну кризу. Світова фінансова криза у багатьох своїх визначеннях відбиває насамперед суперечності нинішньої системи геополітичних відносин. Генетика зростаючої розбалансованості глобальної економіки базується саме на зазначеній основі.

Коментар модератора

Свіжа статистика, дані на 2009 рік, гарний список літератури

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали