Дипломна робота «Модернізація котельного агрегату типу Е-1,0-0,9 Г 3», 2007 рік

З предмету Техніка, технології · додано 10.01.2010 16:42 · від miravinger · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 1. Загальна частина. 1.1. Технологія вироблення та споживання теплової енергії на котельні ОКП «Дніпротеплоенерго» 1.2. Конструкція та техніко-економічні параметри роботи котлоагрегату типу Е-1,0-0,9 Г3 1.2.1. Конструктивні особливості котлоагрегату 1.2.2. Особливості роботи котлоагрегату та технологія отримання пара 1.2.3. Техніко-економічні параметри роботи котлоагрегату типу Е-1,0-0,9 Г3 1.3. Матеріальний баланс об´єкту проектування 1.3.1. Матеріальний баланс використання палива 1.3.2. Матеріальний баланс використання води 1.4. Розрахунок горіння палива 1.5. Тепловий розрахунок котлоагрегату Е-1,0-0,9 Г3 1.5.1. Розрахунок теплового балансу котлоагрегату та витрати палива 1.5.2. Розрахунок конструктивних характеристик топки 1.5.3. Повірочний розрахунок теплообміну у топці 1.5.4. Повірочний розрахунок конвективного пучка 1.5.5. Розрахунок нев’язки теплового балансу парогенератора 1.6. Балансова теплотехнологічна схема виробництва насиченого пару 1.6.1. Циркуляція потоків і т.д.

Висновок

В дипломному проекті проведена реконструкція котлоагрегату типу Е-1,0-0,9 Г3, з метою зменшення витрати палива, шляхом використання теплоти відхідних продуктів згорання, що досягається встановленням після котельного агрегату чавунного економайзера системи ВТІ.

Виконано тепловий та ексергетичний розрахунок котлоагрегату в якому були визначені статті приходу та витрат теплоти, та показники параметрів роботи котла, до основних з яких можна віднести такі як :

Витрата палива – 86,76 м3/год. ;

К.К.Д. парогенератора – 84 % ;

Температура продуктів згорання що відходять з котла – 293 0С.

З вищенаведеного видно, що в даного парогенератора достатньо висока температура відхідних продуктів згорання, а значить й високі втрати теплоти разом з ними.

На основі цих даних було обрано напрям реконструкції котла, яким являється встановлення теплообмінного апарату для утилізації теплоти відхідних продуктів згорання. Провівши літературний огляд існуючих утилізаторів теплоти було вибрано для реконструкції котлоагрегату чавунний економайзер системи ВТІ.

Було проведено розрахунок економайзера, та на основі даних якого виконано тепловий та ексергетичний розрахунок котла після модернізації. Розрахунки показали, що після встановлення економайзера зменшилася температура відхідних продуктів згорання з 293 0С до

150 0С, також зменшилися витрати палива на виробництво пара з

86,76 м3/год. до 82,8 м3/год. Також тепловий та ексергетичний розрахунок показали, збільшення К.К.Д. парогенератора з

84 % ( до реконструкції ) до 89,35 % ( після реконструкції ), та відповідно

збільшення ексергетичного К.К.Д. парогенератора з 25 % до 27 %.

Також виконаний аналіз об’єкта керування і виконана розробка систем керування технологічним процесом. Проведена автоматизація котельного агрегату типу Е-1,0-0,9Г3.

Розроблені заходи по забезпеченню здорових умов праці, приведене освітлення котельні, заземлення обладнання, визначено характер приміщення по пожежо- та вибухонебезпеці, розроблені протипожежні заходи безпеки.

Після встановлення економайзера собівартість пара знизилася з 62,5 грн./т. до 59,6 грн./т., що дало додатковий прибуток у розмірі

12737 грн. на рік. Річний економічний ефект від впровадження заходу складає 10460,75 грн., а час окупності складає 1,2 роки.

Такі показники говорять про значну економію енергоресурсів, що в теперішній час є дуже важливим із-за постійного підвищення цін на паливо.

З вищенаведеного можна зробити висновок що реконструкція котлоагрегату типу Е-1,0-0,9 Г3, шляхом встановлення чавунного економайзера системи ВТІ була доцільною, та економічно виправданою.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?