Дипломна робота «Формування глобальної стратегії підприємства», 2008 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 09.01.2010 19:37 · від Петро · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ І. Теоретичне обґрунтування формування глобальної стратегії підприємства 6 1.1. Сучасні процеси глобалізації та інтернаціоналізації та їх вплив на формування стратегій діяльності підприємств 6 1.2. Поняття глобальної стратегії підприємства 20 Висновки до розділу І 37 Розділ ІІ. Дослідження глобальних стратегій підприємств виробників автомобілів на світовому ринку 39 2.1. Тенденції розвитку світового автомобільного ринку 39 2.2. Ключові моменти розвитку глобальних стратегій автомобільних компаній 43 Висновки до розділу ІІ 56 Розділ ІІІ. Сучасна стратегія компанії “Volkswagen” на ринку країн СНД та шляхи її оптимізації 58 3.1. Аналіз існуючої стратегії компанії “Volkswagen” на ринку країн СНД 58 3.2. Шляхи вдосконалення стратегії компанії “Volkswagen” на ринку країн СНД 66 Висновки до розділу ІІІ 73 Висновок 75 Список використаних джерел 78 Додатки 87

Висновок

1. В першій частини даної роботи було здійснено огляд та узагальнення всіх існуючих концепцій щодо процесів глобалізації та інтернаціоналізації. Було зроблено дослідження їх впливу на формування стратегій діяльності підприємства. Це дослідження показало – найголовнішим фактором, який визначає розвиток світової економіки, є глобалізація світового господарства.

Вона змушує компанії по-новому розробляти стратегію власного розвитку. В умовах зростання взаємодії та взаємозалежності національних економік все складнішим стає розділення власної стратегії на внутрішню і зовнішню

2. Головною конкурентною перевагою сучасного виробництва є люди як носії знань, вмінь та досвіду. Основним капіталом, яким має володіти ефективно функціонуюча фірма, є інтелектуальний капітал.

3. Усі стратегії міжнародного маркетингу поділяються на два основних типи – стандартизація та адаптація. Найбільш ефективною концепцією використання цих підходів – “стандартизація має використовуватись там, де це можливо, адаптація – там, де це необхідно”. Стандартизація, звичайно, є більш простою для фірми, вона потребує менших капітальних затрат. Крім того, адаптація продукту включає в себе здійснення постійних широкомасштабних маркетингових досліджень з метою з’ясування шляхів та напрямів адаптації. На жаль, багатонаціональний маркетинг не може включати в себе діяльність лише на абсолютно подібних ринках, з однаковою поведінкою споживачів, з однаковим конкурентним середовищем.

В будь-якому разі фірмі необхідно здійснювати деякі адаптивні зміни, питання лише в тому, щоб їх мінімізувати без втрати переваг. Для цього потрібні пошуки подібного в ринках, їх гомогенності.

4. Основними характеристиками сучасного ринку легкових автомобілів є високий рівень монополізації транснаціональними корпораціями, високі темпи зростання, територіальний характер зростання. Основний приріст відбувається за рахунок Азії. Європейське виробництво автомобілів дещо скоротилося.

Особливостями конкуренції на глобальних ринках автомобілів є концентрація капіталу й виробництва за допомогою злиттів та поглинань; розширення дислокації виробництв у різних країнах через пряме і портфельне інвестування капіталу за кордоном, у створенні потужних виробництв, що формують розгорнуті мережі виробничих, збутових і науково-дослідних підрозділів, широкому використанні стратегій аутсорсингу.

Стратегії європейських виробників основані на диференціації, на забезпечені кожній торгівельній марці стійкої репутації. Європейські виробники застосовують такі стратегії навіть у рамках однієї корпорації відносно різних регіонів та відділень. Їм властива надзвичайна гнучкість у застосуванні диференційованих стратегій та постійна їх модернізація.

5. Комплексна збутова мережа підприємств-виробників автомобілів є прекрасним прикладом досконалого рішення. Стандартною є концепція поєднання дилерів-автосалонів з сервісними мережами та складськими потужностями. Економія досягається на автоматизації, оперативності обліку та максимальному задоволенні потреб споживачів. Сучасні підприємства не обмежуються лише продажами автомобілів, вони включають у власну діяльність також гарантійне та післягарантійне сервісне обслуговування та оперативне постачання автозапчастин. Адаптація включатиме в себе максимальне пристосування до умов даного ринку.

6. Стратегія компанії “Volkswagen” на ринку країн СНД націлена на витіснення конкурентів та захоплення їхніх позицій. Стратегія позиціонування автомобілів – стильні європейські автомобілів високої якості та високого рівня престижу. Таке позиціонування можливе через високу цінову категорію, в якій знаходяться автомобілі. Основа стратегії – розвиток якісної сервісної мережі, продаж автомобілів по прийнятних цінах, максимальне заохочення клієнтів до подальшої співпраці через систему знижок, реалізації додаткових аксесуарів, лізингу, гарантійного та післягарантійного обслуговування з метою створення іміджу гарного сервісу по всій території СНД.

7. На даний момент компанія “Volkswagen” має два головних напрямки розвитку на ринку країн СНД:

- більш широке географічне охоплення автомобільного ринку шляхом відкриття нових сервісних та торгових представництв у регіонах;

- більш глибоке проникнення на існуючих ринках через розширення своїх збутових та сервісних можливостей.

8. Важливою тенденцією автомобілебудування є клієнтоорієнтованість.

Все більшого значення набуває рівень ексклюзивності автомобіля. Одним з етапів глобальної стратегії є отримання знань про своїх клієнтів до дрібниць, розуміння спонукальних мотивів покупки автомобіля та відмінності цих мотивів для різних груп споживачів на національному (різні суспільні верстви) та наднаціональному (різні нації) рівнях. Для європейців ними можуть бути економність та безпека. На першому місці для вітчизняних покупців буде співвідношення ціна-якість та окремі функціонально-технічні особливості. Глибоке проникнення на ринок дозволить компанії більшою мірою зрозуміти ці вимоги та пристосовуватися до них.

9. Кожна компанія повинна коригувати власні стратегії з огляду на світову фінансово-економічну кризу. Світова рецесія не тільки зменшує виробничі та організаційні можливості фірми, але й вносить зміни у структуру попиту на її товари та послуги. Необхідно також розробляти довгострокові стратегії, тому що перед компаніями, що першими зуміли зорієнтуватися після виходу з кризи, відкриваються нові можливості.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення