Курсова робота «Планування виробничих запасів на підприємстві», 2008 рік

З предмету Планування, бюджетування · додано 05.01.2010 20:32 · від годз · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Економічне значення виробничих запасів для забезпечення виконання виробничої програми Розділ 2. Аналіз використання виробничих запасів у виробничому процесі підприємства 2.1. Аналіз виробничих запасів 2.2. Потреба в виробничих запасах при плануванні виробничої діяльності 2.3. Виробнича оцінка планування виробничих запасів на ВАТ „Кельменецький цукровий завод” Розділ 3. Оптимізація використання виробничих запасів на підприємстві Висновки Список використаних джерел Додатки

Висновок

Детально опрацювавши матеріал по даній темі можна зробити висновок, що планування виробничих запасів на даному підприємстві проводиться згідно поставлених завдань, сформованих у процесі розподілу і перерозподілу валового внутрішнього продукту, створеного на підприємстві.

Проведений аналіз фінансових ресурсів ВАТ „Кельменецький цукровий завод” за 2006-2007 р. р. свідчить про значне погіршення результатів діяльності підприємства. В 2006 році підприємство було фінансово нестійким, залежним від зовнішніх джерел фінансування, а в 2007 році становище значно погіршилось.

Тому під кінець даному підприємству потрібно вирішити ряд поставлених завдань щодо планування виробничими запасами:

- оцінка необхідності в матеріалах, у виробничих запасах, готовій продукції;

- визначення порядку розрахунку і обґрунтованості договорів на поставку виробничих запасів, умови поставок;

- удосконалення системи товаропостачання та пошуку критерію оцінки управління ним;

- визначення основних систем управління виробничих запасів;

- обґрунтування основних етапів політики ефективного управління виробничими запасами.

Забезпеченість підприємства необхідними виробничими запасами залежить від ефективності роботи спеціального підрозділу на підприємстві – відділу матеріально технічного постачання. Даний відділ повинен забезпечити своєчасне укладання договорів на поставку сировини, основних і допоміжних матеріалів, комплектуючих виробів, палива і енергії, а також прослідкувати за повну реалізацію усіх умов і зобов’язань, які висвітлені в договорах, тобто тут мається на увазі контроль за якістю матеріалів, які постачаються, їх відповідний асортимент і номенклатура, визначена кількість, а також дотримання строків поставки.

Також слід згадати про важливу роль складських і транспортних служб, які повинні забезпечити належні умови зберігання матеріалів, запасів і готової продукції, а також оперативну і своєчасну поставку на підприємство і безпосередньо на місце виробництва. Робота цих двох служб є досить взаємопов’язаною, оскільки повна неритмічність, а також недопостачання можуть бути повністю або частково нейтралізовані за допомогою складських запасів матеріалів та інших ресурсів.

Як критерій при управлінні виробничими запасами використовують нормативи, що розраховуються по групах і окремих видах матеріалів або сировини. Вони можуть мати грошове або натуральне вираження. Не заповнення нормативів може спричинити неритмічність виробництва, навіть тимчасові зупинки. Зайві запаси, або понад нормативні залишки, також не бажані, бо потребують додаткових приміщень і фінансових ресурсів.

Необхідно також зазначити про необхідність існування на підприємстві ефективної політики управління товарно – матеріальними запасами, що дозволить знизити тривалість виробничого і всього операційного циклу, зменшити поточні витрати на їхнє збереження, вивільнити з поточного господарського обороту частину фінансових засобів, реінвестуючи їх в інші активи. Забезпечення цієї ефективності досягається за рахунок розробки і реалізації спеціальної фінансової політики управління запасами.

Планування виробничими запасами являє собою частину загальної політики управління оборотними активами підприємства, що полягає в оптимізації загального розміру і структури запасів товарно – матеріальних цінностей, мінімізації витрат по їхньому обслуговуванню і забезпеченні ефективного контролю за їхнім рухом.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення