Курсова робота «Впровадження медіації в шкільних закладах як засіб зменшення рівня конфліктності серед учнів», 2009 рік

З предмету Соціальна робота · додано 05.01.2010 19:59 · від Наталя · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Глосарій 6 Розділ 1. Медіація як альтернативний підхід до розв’язання конфліктів 9 1.1. Медіація: загальний огляд 9 1.2. Сфери застосування медіації в Україні 13 1.3. Модель процесу медіації/посередництва 18 Розділ 2. Впровадження в шкільних закладах України процесу медіації 23 2.1. Актуальність впровадження процесу медіації в шкільних закладах України 23 2.2. Шкільна служба розв’язання конфліктів 24 2.3. Досвід впровадження процесу медіації в школах України 26 Розділ 3. Розробка навчального тренінгу для підготовки медіаторів серед учнів шкільних закладів 30 3.1. Методологічні підходи щодо відбору та підготовки шкільних медіаторів 30 3.2. Аналіз проведеного пілотного тренінгу 35 Висновки 36 Використана література 38 Анотація 39 Додатки 40 Додаток 1 41 Додаток 2 44 Додаток 3 53

Висновок

В дані роботі ми розглядали поняття медіації, її основні принципи та властивості, а також можливість впровадження медіації в школах. Проаналізувавши всі пункти, ми дійшли висновку, що шкільна медіація є необхідним компонентом у сфері освіти, тому потребує розповсюдження та якнайшвидшого впровадження. Отже, згідно з поставленими завданнями ми:

1. Розкрили поняття медіації, а також розглянули її основні принципи та властивості. Отже, медіація – це підхід до розв’язання конфлікту, у якому нейтральна третя сторона (медіатор) забезпечує структурований процес, щоб допомогти конфліктуючим сторонам (учасникам медіації) прийти до взаємно прийнятного вирішення спірних питань.

2. Визначили сфери застосування медіації в Україні такі як: медіація/ посередництво у трудових у трудових справах; медіація/посередництво у сімейних справах; медіація/посередництво у цивільних, адміністративних, господарських справах; медіація/посередництво між потерпілим та правопорушником; медіація/посередництво у системі освіти, а також проаналізували принцип роботи медіації в цих сферах.

3. Опрацювали питання щодо уніфікованої моделі процесу медіації, дізнавшись, що існує декілька моделей процесу медіації, але всі вони мало чим відрізняються і відображають подібний процес.

4. Дослідили актуальність впровадження шкільної медіації в Україні, використовуючи статистику, яка зазначає, що частка еповнолітніх, які вчинили злочин становить 10% від усіх скоєних злочинів, а також приріст скоєння злочинів неповнолітніми становить 36%, тому в школах необхідно впроваджувати медіацію, як спосіб навчити учнів розв’язувати конфлікті ненасильницьким шляхом, а також допомагати розв’язувати конфлікті по всій школі, навчаючи інших таких же методів.

5. Розглянули досвід застосування шкільної медіації на прикладі Шкільних служб розв’язання конфліктів, тому зробили висновок, що Україна має певний успішний досвід в цій сфері, але цього не достатньо для зниження рівня конфліктності у школах та зменшення кількості злочинів, вчинених неповнолітніми. Отже потрібно активно впроваджувати шкільну медіацію, охопивши всю країну, а також заохочувати школи створювати Шкільні служби порозуміння чи Шкільні служби вирішення конфліктів.

6. На основі матеріалу Благодійної організації «Український центр порозуміння» коротко розглянули принципи роботи Шкільної служби розв’язання конфліктів та короткий план створення такої служби в школі. Дійшли до висновків, що такі служби є ефективним методом боротьби зі зростанням конфліктності в школі, тому створення їх створення є дуже необхідним та важливим кроком.

7. Розробили базовий тренінг для підготовки медіаторів у шкільних закладах, відповідно розглянувши та описавши методологічні поради щодо розробки тренінгу та його проведення.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?