Курсова робота «ПДВ і його роль у формуванні доходів бюджету», 2010 рік

З предмету Податки, податкова система · додано 04.01.2010 23:37 · від Серхио · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Загальна характеристика податку на додану вартість 4 2. ПДВ як основне джерело наповнення дохідної частини бюджету України 11 3. Напрямки вдосконалення механізму адміністрування податку на додану вартість в Україні 19 Висновок 26 Список літератури 28 Додатки 30

Висновок

ПДВ має велике значення для фіскальної стабільності в країні, яка потребує встановлення стабільного податку, котрий стимулюватиме економічне зростання. Перехідний період в Україні вимагає внесення важливих змін у систему оподаткування. Реформа податкової системи, головним компонентом якої стане запровадження ПДВ європейського зразка, відіграє вирішальну роль в процесі перетворення радянського стилю економіки в ринково-орієнтовану економіку.

ПДВ є одним із основних видів непрямих податків із складною структурою нарахування. Базою оподаткування податку є оборот у вартісному виразі. Об’єктом оподаткування є поставки товарів та послуг. Податок до сплати визначається як різниця між податковим зобов’язанням та податковим кредитом. Застосовуються два види пільг при оподаткуванні — звільнення від оподаткування та нульова ставка.

Частка ПДВ в бюджеті України за останні п’ять років становила понад 48 %, що доводить, що ПДВ є основним наповнювачем бюджету. За час існування податку в Україні виникла низка проблем у механізмі його адміністрування. Зокрема йдеться про незаконні схеми із ухилення від оподаткування, незаконне відшкодування ПДВ при експортно-імпортних операціях, посилення надходжень за рахунок інфляційних процесів, існування спрощеної системи оподаткування.

Для розв’язання зазначених проблем слід змінювати систему адміністрування шляхом ефективнішого запровадження електронної звітності, поступової ліквідації спрощеної системи оподаткування, встановлення диференційованих ставок оподаткування із чіткою регламентацією у новостворених нормативно-правових актах, запроваджувати справедливу податкову систему, коли хто більше споживає, той і більше платить, розширення бази оподаткування за рахунок скасування пільг, що не носять соціального характеру

Утім зазначені шляхи розв’язання проблеми необхідно впроваджувати дуже обережно, адже економіка країни дуже болісно реагує на будь-які податкові зміни, в тому числі і зміни в оподаткуванні ПДВ. Позитивна реакція економіки настає не відразу, а з певним запізненням, що в часі становить не менше року. Серйозні податкові зміни, які вкрай необхідні, неможливо здійснювати без бюджетних рішень, а точніше – будь-які податкові зміни слід розглядати лише паралельно з бюджетними.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?