Курсова робота «Довідкові видання. Специфічні особливості та вимоги», 2006 рік

З предмету Інше · додано 02.01.2010 18:16 · від Маша Мамчур · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ План Розділ 1. Характерні особливості функціонального призначення довідкових видань. 1.1. Загальна характеристика довідкових видань. 1.2. Концепція довідкового видання та питання систематизації матеріалу. 1.3. Методичний підхід до редакторського аналізу Бібліографічної енциклопедії, присвяченої Україні. Розділ 2. Видо-типологічний склад та особливості різних видів довідкової літератури. 2.1. Енциклопедичні видання. 2.2. Словникові видання. 2.3. Довідники. Висновки Список використаних джерел Додатки

Висновок

Під час дослідження даної теми нами було розроблено цілий ряд висновків.

Перш за все, слід відзначити, що довідкова література – надзвичайно різноманітна група видань. Її значення як «зберігача» інформації пов’язане з реалізацією процесу зміцнення знань, що служить досягненню інформаційної довершеності.

Ми визначили, що основи завдання довідкових видань – дати короткі відповіді на запропоновані питання користувачів, у зв’язку з чим закладений в них матеріал всесторонньо відкритий для пошуку.

Для того, щоб готове видання користувалося попитом і мало вплив на читача, потрібно докласти багато зусиль. Отже, на етапі підготовки довідника чи словника головна роль відводиться редакторові.

Редактор повинен чітко та послідовно розробити план майбутньої книги, враховуючи при цьому її цільове призначення та читацьку адресу. Тут слід підкреслити, що з своїм функціональним призначенням та характером інформації довідкову літературу прийнято поділяти на три основні підвиди:

- енциклопедичні видання;

- словники;

- довідники.

У першому розділі курсової роботи ми подали загальну характеристику довідкових видань, а також вказали на основні моменти у підготовці таких видань до випуску у світ.

У другому розділі нашого дослідження подано детальну характеристику кожного виду довідкової літератури. Ми визначили специфіку та особливості кожного з них, а також підкреслили основні вимоги щодо їх розробки та ускладнення.

Додатки до роботи містять зразки статей з різних довідників, а також коротку історію розвитку словникової справи на Україні.

На нашу думку, ми вичерпно та детально розкрили тему нашого дослідження, а також виконали усі завдання, які були поставлені у меті.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?