Курсова робота «Історія створення Європейського Союзу та його взаємодія з Україною», 2009 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 30.12.2009 14:09 · від marina · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 4 1. Історія створення і розвитку європейського союзу 6 2. Сучасний стан розвитку єс та передумови евроінтеграції україни 2.1. Місце ЄС у світовому господарстві 2.2. Співробітництво України з Євросоюзом та її місце у європейський економічному просторі 16 3. Перспективи відносин україна-єс та рекомендації підвишення їх ефективності 28 3.1. Перспективи співробітництва Україна - ЄС 28 3.2. Прогнозування процедури вступу України до ЄС 3.3. Рекомендації щодо прискорення входження України до ЄС 34 Висновки 45 Список використаної літератури 47 Додатки 50-53

Висновок

У ході написання курсової роботи було проаналізовано історію формування і розвитку Європейського Союзу, зовнішньоекономічні зв'язки України із країнами ЄС, стан і динаміку розвитку товарообігу з цими країнами, розкрито проблеми, перешкоджаючі розвитку, співпраці, збільшенню об'ємів торгівлі, уповільнюючі фактори євроінтеграції України, наведено спрогнозований алгоритм вступу нашої держави до лав ЄС, а також чинники, що сприятимуть та перешкоджатимуть даному процесу.

Європейський Союз має достатньо довгий історичний шлях свого становлення і формування. Значний вплив на діяльність ЄС здійснюють послідовні етапи його розширення, тобто країни-учасники, що здійснюють свою політику у складі даної організації. Європейська інтеграція і членство в Європейському Союзі є стратегічною метою України тому, що це є найкращим способом реалізації національних інтересів, побудови економічно розвинутої і демократичної держави, зміцнення позицій у світовій системі міжнародних відносин.

Для України європейська інтеграція - це шлях модернізації економіки, подолання технологічної відсталості, залучення іноземних інвестицій і новітніх технологій, створення нових робочих місць, підвищення конкурентної спроможності вітчизняного товаровиробника, вихід на світові ринки, насамперед на ринок ЄС. Основними політичними вигодами послідовної європейської інтеграції є зміцнення стабільності демократичної політичної системи та ЇЇ інститутів, модернізація правового поля і забезпечення прозорості національного законодавства, поглиблення культури демократії і повага до прав людини тощо.

У роботі дані рекомендації по подальшому розвитку співпраці, підвищення ефективності співпраці в різних областях економіки, визначені першочергові цілі на шляху інтеграції України в ЄС.

Формування зовнішньоекономічних зв'язків і інтеграційних процесів потягло за собою виникнення, пов'язаних з цим процесом, багаточисельних проблем, подолання яких потрібно для подальшого успішного функціонування зв'язків Україна – ЄС і конструктивному діалогу між ними.

В даному розрізі можна виділити наступні ключеві проблеми розвитку зв'язків України з країнами ЄС, які потребують першочергового рішення:

1. Подолання негативно впливаючих зовнішніх факторів, тобто господарської кризи, політичної та соціальної нестабільності.

2. Поліпшення якісних характеристик вітчизняних товарів.

3. Підвищення ролі держави, для чого потрібно:

- створення державної довгострокової концепції та політики дій в галузі відновлення зовнішніх зв'язків та його регулювання;

- формування синергетичної системи державного регулювання;

- прискорене створення регулятивної інфраструктури та правової бази.

4. Зниження рівня інфляції в українській економіці.

5.Знаходження нових ринків збуту для українських товарів тощо.

Взагалі, якщо українська сторона не буде належним чином виконувати взяті на себе зобов’язання, пожвавлення форм економічної взаємодії України з країнами-членами Євросоюзу можна не очікувати. Поки економічні і політичні умови на Україні не наблизяться до цивілізованих норм, поки не будуть реально змінені законодавство і норми захисту інтересів іноземних інвесторів, ризикувати грішми своїх підприємців західні урядовці не будуть.

Очевидно, що Україна і ЄС переживають підвищення інтенсивності відносин, важливе збільшення кількості інформаційних поштовхів. Однак більшість цих поштовхів стосуються негативних тенденцій розвитку самої України й об'єктивно віддаляють нашу країну від ЄС.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали