Дипломна робота «Управління асортиментом торгового підприємства», 2008 рік

З предмету Маркетинг · додано 29.12.2009 00:15 · від Алёна · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Принципи управління товарним асортиментом підприємства 1.1. Поняття та основні складові асортиментної політики підприємства 1.2. Поняття, цілі та завдання мерчандайзингу 1.3. Управління просуванням товарів в роздрібній торгівельній мережі 1.3.1. Підходи до реклами і стимулювання збуту 1.3.2. Планування торговельних площ 1.3.3. Розміщення товарів на полицях 1.3.4. Атмосфера магазину 2. Дослідження маркетингового середовища роздрібного підприємства «Супутник» м.Харкова 2.1. Тенденції розвитку ринку товарів для ремонту та благоустрою помешкань м.Харкова 2.2. Аналіз конкурентного середовища 2.3. Характеристика діяльності магазину «Супутник» 2.4. Аналіз структури асортименту магазину «Супутник» 2.4.1. Аналіз асортиментної групи товарів першого поверху 2.4.2. Аналіз асортиментної групи товарів другого поверху 2.4.3. Аналіз асортиментної групи товарів третього поверху 3. Удосконалення товарного асортименту магазину „Супутник” 3.1. Розробка анкети для оцінювання сприйняття відвідувачами асортименту магазину «Спутник» 3.2. Організація проведення опитування 3.3. Визначення «профілю споживача» для магазину «Супутник» 3.4. Пропозиції по вдосконалюванню асортименту, атмосфери та іміджу магазину «Супутник» Висновки Перелік використаних джерел Додаток А - Анкета для покупців магазину «Спутник» Додаток Б - Відповіді респондентів на анкету

Висновок

В дипломній роботі висвітлюються питання управління товарним асортиментом магазину «Супутник», що спеціалізується на роздрібному продажі товарів: меблі для кухні, побутова техніка, посуд, плитка, сантехніка, шпалери, підлогові покриття, гардини, килими. Розташований магазин за адресою м. Харків, просп. Леніна, 31. При вирішенні поставлених в дипломній роботі завдань були отримані наступні результати.

Комплекс маркетингу роздрібного підприємства містить наступні елементи: місце розташування магазину, ціна, товарний асортимент, реклама, атмосфера магазину, персонал, управління товарними запасами.

Серед магазинів, що пропонують товари для ремонту і благоустрою помешкань, існує високий рівень конкуренції, а темпи збільшення їх кількості є дуже швидкими. За даними дослідницької фірми «Гортіс» в 2007 році рівень роздрібних продажів в Харкові склав 196,7 тис.дол., що значно вище за рівень 2002 року (112,6 тис. дол). У 2007 році благоустроєм та ремонтом своїх помешкань займалися 30-32% харківських сімей (420-450 тис. сімей). В перспективі можна прогнозувати значні темпи зростання обсягів платоспроможного попиту на дорогу сантехніку, плитку і побутову техніку в інтервалі 15-20% на рік.

Розглядаючи ринок товарів для ремонту і благоустрою помешкань в Харкові, варто відзначити, що ці товари реалізується декількома шляхами. Перш за все, через «відкриті ринки» - зосередження невеликих магазинчиків і павільйонів. Середня площа такого магазинчика - 50-60 кв. м, торгують вони вузьким асортиментом, розраховані переважно на низький ціновий рівень. Другий формат - це мультибрендові магазини, будівельні гіпермаркети та супермаркети електроніки площею від 500 до 1000 кв. м. Вони представляють широку частину спектру продукції і розраховані на споживача середнього класу. Третій формат магазинів – преміального класу, які пропонують весь спектр товарів для ремонту і благоустрою помешкань. Четвертий формат – це продаж через Інтернет-магазини, забезпечує незначну частку продажів.

На ринку Харкова в 2007 році на «відкриті ринки» припадало менше половини всіх продажів – 45%, частка спеціалізованих магазинів - майже 38%, а будівельних супермаркетів і гіпермаркетів – 16 %. Продажі в Інтернеті займають всього - 0,6. В 2008 році можна припустити, що ринок вишикується так: частка «відкритих ринків» зменшиться до 39%, спеціалізованих магазинів – 32%, частка супермаркетів збільшиться до 27%, а інтернет-магазинів до 2%.

Велика частина імпорту товарів для ремонту і облаштування помешкання припадає на країни - Китай, Росію, Італію, Німеччину, менша на Іспанію, Францію, Польщу. З кожним роком частка китайської продукції зменшується, оскільки споживач стає більш вибагливим щодо якості товарів.

За оцінкою покупців найпопулярнішими магазинами товарів для ремонту і благоустрою помешкань преміального класу в Харкові є магазини «Салон керамічної плитки», «Венеція», «Супутник», «Фрідріх». А магазини - конкуренти, що пропонують товари для різних верст населення, це – гіпермаркети «Караван», «Епіцентр». З урахуванням категорії магазина, географічного розташування і популярності, до найближчих конкурентів магазину «Супутник» можна віднести «Фрідріх», «Венеція», «Мийдодир».

Результати дослідження показників структури товарного асортименту у магазині “Супутник” по кожній з 9-ти товарних ліній: меблі для кухні, побутова техніка, посуд, плитка, сантехніка, шпалери, підлогові покриття, гардини, килими показали, що асортимент дозволяє задовольняти твердо сформований попит, бо коефіцієнти стійкості, глибини, оновлення мають оптимальні значення для магазинів такого типу, загальна кількість представлених моделей за сезон складає біля 1000 одиниць.

Магазин «Супутник» позиціює себе як магазин преміум класу, має досить високі ціни та ексклюзивні дизайнерські товари. У цьому магазині звичайних і стандартних товарів немає. Всі товари мають ультрамодний дизайн, асортимент поповнюється новинками, які є в наявності тільки в магазині «Супутник», що забезпечує велику перевагу серед конкурентів. На вітринах виставлені не всі позиції, у наявності є каталоги, по яких можна замовити товар, що зацікавив, клієнта. Підхід до кожного покупця індивідуальний. Персонал привітний і доброзичливий. При консультації, клієнтові надається можливість випити чашку кави, що підвищує лояльність покупця до магазину. За результатами маркетингових досліджень побудований профіль сприйняття відвідувачами магазину «Супутник». Основні претензії у споживачів стосуються технічного планування торгових залів. Для вирішення проблеми було запропоновано рекомендацій з оптимізації розміщення торгового устаткування.

З метою збільшення рівня впізнанності магазину «Супутник» в м. Харкові, було запропоновано впровадження комунікаційних інструментів.

1.Зовнішня- інтер’єрна реклама «слайд бокс», яка значно пожвавлює інтер’єр, і на 70% підвищує вірогідність покупки, сприяє підвищенню іміджу.

2.Реклама на радіо.

3.Телевізійна реклама в рекламних блоках харківського телебачення.

4.Зображення реклами магазину “Супутник” на міському транспорті.

У якості засобів стимулювання збуту біло запропоновано ведення подарункових сертифікатів, тимчасових і постійно діючих акцій, бонусних та дисконтних програм.

Все маркетингові заходи запропоновані для магазину “Супутник”є мало витратними, але можуть суттєво поліпшити конкурентну позицію данного роздрібного підприємства, збільшити товарообіг, прибутки, підвищити кількість покупців в магазині.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення