Дипломна робота «Стратегії управління торговими марками підприємства», 2008 рік

З предмету Маркетинг · додано 28.12.2009 23:55 · від Алёна · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Принципи управління торговими марками підприємства 1.1. Основні поняття брендингу 1.2. Процес створення бренда 1.2.1. Основні етапи процесу створення бренда 1.2.2. Розходження в системі управління брендом для різних товарів 1.3. Стратегії управління брендом 1.3.1. Основи управління брендом. Використання суббренда 1.3.2. Проблеми формування характеристик бренду 1.3.3. Організація захисту бренда 1.4. Методики оцінки вартості бренда 2. Дослідження стану та перспектив розвитку ринку вина в Україні 2.1. Аналіз основних економічних показників розвитку ринку 2.2. Оцінка споживацьких переваг на винному ринку України 2.3. Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства «Білозерський» 2.3.1. Характеристика об’єкта дослідження 2.3.2. Фінансовий аналіз підприємства 2.4. Дослідження маркетингового середовища підприємства 3. Стратегії управління торговими марками підприємства 3.1. Удосконалення процесу управління асортиментом 3.2. Удосконалення комунікаційної політики на різних етапах життєвого циклу торгових марок 3.3. Шляхи удосконалення системи управління якістю на підприємстві 3.4. Заходи підвищення конкурентоспроможності торгових марок 3.5. Пропозиції по удосконаленню маркетингової діяльності агрофірми - радгоспу «Білозерський» Висновки Перелік використаних джерел Додаток А - Баланс та звіт про фінансові результати Додаток Б - Аналіз показників фінансового стану підприємства Додаток В – Асортиментна карта розливних вин ТМ «Білозерський» Примітка модератора: в роботі відсутні посилання на літературу

Висновок

У дипломній роботі висвітлюються питання розробки стратегій та маркетингових заходів в системі управління торговими марками на ринку вина України, з метою підвищення їх пізнаваності. При вирішенні поставлених в дипломній роботі завдань були отримані наступні результати.

В умовах жорсткої конкуренції навіть перед відомими виробниками виникає складна задача: як утримати свої позиції на ринку і зберегти ефективність діяльності. Фахівці з маркетингу все більше схиляються до висновку - основним чинником успіху товарів на ринку є вірність споживачів, їх лояльність, поклоніння бренду.

Бренд – це позитивно сприйнята ринком торгова марка, до якої лояльні споживачі. А брендинг – це процес формування і управління брендом.

Як маркетингове поняття бренд - це з'єднання самого товару з набором властивих йому характеристик, очікувань і асоціацій, які виникають у споживача, тобто ярлик, який наклеїли на товар споживачі. Маркетологи, коли говорять про бренд, оперують поняттями: атрибути бренда, його єство, індивідуальність і імідж.

В дипломній роботі стратегії управління торговими марками розглядалися стосовно ринку вина України.

Вино, поза сумнівом, можна назвати стратегічним продуктом галузі агропромислового комплексу. Попит на нього стабільний і не носить сезонного характеру. У 2007 році виробництво вина в Україні дещо стабілізувалось, але не досягло рівня 2005 року. Така ситуація обумовлена великою часткою підпільного виробництва і чорного імпорту, з якими дуже складно змагатися по ціні вітчизняним виноробам.

Структура споживання вина в Україні суттєво відмінна від європейської, бо за кордоном дуже мало споживають кріплених вин, в ходу столові і сухі.

Вітчизняне вино залишається низько конкурентним на зовнішніх ринках, імпорт істотно перевищує експорт. Не дивлячись на це, переважна більшість покупців (94%) віддають перевагу винам вітчизняного виробництва. Серед продукції зарубіжних виробників лідирують молдавські та французькі вина.

Відомо, що найбільший попит мають тихі вина, представлені товарними марками «Винодел», «Золота Амфора», «Французський бульвар», «Коблево», «Коктебель», «Білозерський».

Вирішальними чинниками для споживачів при виборі та купівлі вина є: якість продукту, яку більшість покупців визначають з власного досвіду, ціна та відомість марки. Згідно з цими даними в дипломній роботі було визначено рейтинг продукції найбільш відомих торгових марок вина.

Завдяки рекламним заходам виробників найбільш відомими нині товарні марки «Коблево», «Золота Амфора», «Коктебель» та «Масандра»; за якістю споживачі відзначають торгову марку «Інкерман».

Дослідження довели, що одним з визначальних чинників при купівлі вина є ціна. Стало відомо, що найчастіше купуються вина за ціною 11-16 та 7- 10 грн. Але за умови зростання доходів українців можна в перспективі розраховувати на збільшення обсягів споживання оригінального марочного вина та вина преміального класу. Передумови для цього є у двох українських виробників - "Коктебеля" і "Массандри", які мають в розпорядженні відповідні лінійки, а також запаси продукції.

Об’єктом дипломного дослідження була агрофірма радгосп «Білозерський». Це херсонське підприємство займає 8% українського винного ринку і має непогані перспективи для її збільшення. Його фінансовий стан можна вважати стійким у довгостроковій перспективі, що дозволяє запропонувати для агрофірми пропозиції по удосконаленню маркетингової діяльності. З метою вирішення завдання складено СВОТ-аналіз. Він довів, що для зміцнення конкурентної позиції агрофірмі необхідно удосконалювати свій асортимент, впроваджувати в систему управління підприємством маркетинговий підрозділ, відстежувати маркетингові заходи на різних етапах життєвого циклу товарів, що складають винну карту підприємства.

Продукція ТМ «Білозерський» посідає впевнені позиції в середньому та низькому цінових сегментах. Нарощувати асортимент можна «вниз», «угору», тобто як у бік преміальної продукції, так і недорогої.

Проаналізувавши асортиментні карти підприємства за 2007 рік, можна зробити висновок, що окремі позиції товарного портфеля досить рухливі. Завдання, що постає перед маркетологами, - скоригувати свої дії для забезпечення ефективності виробництва і збуту товару на різних етапах життєвого циклу.

В дипломній роботі також було запропоновано шляхи удосконалення системи управління якістю на підприємстві з метою отримання знаку ISO 9000.

Оскільки сьогодні на підприємстві є тільки відділ збуту, який і веде всю маркетингову роботу, необхідно розширення діяльності. Для цього було запропоновано впровадження служби маркетингу на підприємстві.

Усі запропоновані рекомендації можуть значно покращити конкурентну позиції агрофірми «Білозерський» на вітчизняному ринку, та вивести підприємство на зарубіжні ринки збуту.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали