Дипломна робота «Розробка комплексу маркетингових комунікацій для підприємства (на прикладі ППТФ «ЮСІ»)», 2008 рік

З предмету Маркетинг · додано 28.12.2009 23:49 · від Алёна · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Впровадження маркетингових комунікацій в діяльність підприємств 1.1. Сутність маркетингових комунікацій 1.2. Класифікація видів маркетингових комунікацій 1.3. Принципи вибору комплексу просування 1.4. Структура українського ринку маркетингових комунікацій 2. Аналіз діяльності підприємства ППТФ «ЮСІ» 2.1. Історія створення і розвитку ППТФ «ЮСІ» 2.2. Характеристика виробничої діяльності ППТФ «ЮСІ» 2.3. Дослідження українського ринку туалетного мила 2.3.1. Аналіз основних тенденцій розвитку ринку та конкурентної ситуації 2.3.2. Концепція збутової діяльності на ринку твердого мила 2.4. Аналіз збутової діяльності і комунікаційної ППТФ «ЮСІ» 3. Розробка комплексу маркетингових комунікацій для ППТФ «ЮСІ» 3.1. Аналіз застосування комунікаційних інструментів за видами рекламних носіїв 3.1.1. Аналіз використання засобів телевізійної реклами в Україні у 2007 році 3.1.2. Аналіз застосування рекламних засобів в українській пресі 3.1.3. Аналіз ефективності засобів радіо реклами 3.2. Визначення “профілю українського споживача” за ступенем впливу на нього різних видів реклами 3.3. Побудова комунікаційної програми для торгових марок ППТФ «ЮСІ» 3.3.1. Програма стимулювання збуту ППТФ «ЮСІ» для твердого туалетного мила 3.3.2. Розробка творчої ідеї для ТМ «ЮСІ BRIZ LUX» 3.3.3. Розробка творчої ідеї для ТМ «Рецепти природи» 3.3.4. Вибір рекламоносіїв для здійснення творчих ідей Висновки Перелік використаних джерел

Висновок

В дипломній роботі запропоновано рекомендації щодо удосконалення рекламної діяльності та системи стимулювання збуту для виробничо-торгового підприємства ППТФ «ЮСІ» При вирішенні поставлених завдань були отримані наступні результати.

На сьогоднішній день в Україні активно використовуються і розвиваються всі комунікаційні інструменти. До основних відносять: рекламу, PR (у тому числі продукт-плейсмент), стимулювання збуту, прямий маркетинг, персональний продаж, синтетичні засоби комунікацій, неформальні комунікації.

Виходячи з цього можна визначити, що питання дослідження розвитку рекламного ринку в Україні є дуже актуальними на даний час. З цього витікає об’єктивна необхідність теоретичного дослідження стану і перспектив розвитку рекламного ринку в Україні, з метою розробки ефективного комплексу маркетингових комунікацій, що й обумовило вибір теми дипломної роботи.

Кожна комунікаційна складова має свої особливості, специфічні заходи і прийоми, але слід пам′ятати, що всі вони взаємопов′язані і доповнюють одна одну.

У першому розділі дипломної роботи було розглянуто теоретичні аспекти маркетингових комунікацій, сутність маркетингових комунікацій, класифікацію, рівень та тенденції розвитку українського ринку маркетингових комунікацій.

Другий розділ присвячений аналізу діяльності досліджуваної фірми ППТФ «ЮСІ» та вивченню її конкурентної позиції по товарній категорії «тверде мило». В роботі проведений конкурентний аналіз часток основних гравців на ринку твердого мила України у 2007р.

На його основі можна зробити висновки, що на ринку українського твердого мила немає чітко визначених лідерів та послідовників, тобто він представляє собою ринок монополістичної конкуренції. Фірма "ЮСІ" займає досить великий сегмент ринку – 13% і може збільшити свою нішу за рахунок менших компаній та завдяки удосконаленню продукції, її диференціації та інтенсифікації рекламної кампанії і програми збуту.

На цей час фірма є одним з найбільших виробників засобів гігієни, косметики та побутової хімії в Україні має власні потужності, а також є акціонером “Харківського миловарного комбінату” і робить різноманітні асортименти продукції загальним обсягом 4000 тонн на місяць. Висока якість продукції, її доступність за ціною забезпечують успіх у споживача, але в умовах конкурентної боротьби цього вже недостатньо, бо потребує застосування нових рекламних методів, інструментів і технологій.

В третьому розділі був зроблений аналіз застосування комунікаційних інструментів за видами рекламних носіїв. Було визначено “профіль українського споживача” за ступенем впливу на нього різних видів реклами. Проведений аналіз дозволив запропонувати наступну програму дій: програму стимулювання на прикладі твердого мила:, акцію – “Чим більше мила – тим краще!”, «Літо з ЮСІ».

Також запропоновано мотиваційні механізми по стимулюванню споживачів, торгівельних посередників, власного торгового персоналу. Велику увагу слід уділити мерчиндайзингу – залученню клієнтів до покупки безпосередньо на місцях продажу. Для цього, слід виділити продукт серед усіх товарів в магазині.

Для охоплення цільової аудиторії підприємства у категорії «тверде мило» найбільш ефективним засобом є стимулювання збуту та телевізійна реклама, що доводить аналіз рекламування товарних категорій по медіа носіях. (9 місце займає реклама «миючих засобів та побутової хімії»). Для миючих засобів «ЮСІ BRIZ LUX» та шампуня «Рецепти природи» найбільш ефективним засобом комунікації є реклама на телебаченні. Тому саме для них були запропоновані творчі ідеї з копірайтингу і дизайну реклами та ефективні рекламні медіа носії.

По-перше, на каналі «1+1» розміщується ролік. Вартість показу роліка протягом 10 сек. - $1000, загальна аудиторія телеканалу - 35 млн. чол. Оцінка цільової аудиторії - 20% (тобто тільки кожен десятий телеглядач зацікавлений в рекламованому товарі ).

По-друге, розміщення реклами на радіо «Люкс FМ» і «Русское радио», оскільки це популярні радіохвилі серед цільової аудиторії фірми. Оцінка цільової аудиторії - 78% (тобто майже кожен третій слухач зацікавлений в рекламованому товарі).

По-третє, розміщення реклами у метро, оскільки це найбільш доступний (за витратами) і дуже ефективний засіб просування товару. Також реклама в метро охоплює майже всю цільову аудиторію - 93% ( за винятком тих людей, що не користуються цим видом суспільного транспорту).

Також для рекламування продукції «ЮСІ» запропоновано застосовувати спеціальну рекламу та спонсорство.

Спонсорство - є ефективним і таким, що не містить прихованих мотивів видом реклами; «2 в 1» — отримання прибутку та безкоштовна реклама. Досить поширений спосіб залучення нових сегментів ринку.

Спеціальна реклама - передбачає виробництво різних товарів особливого попиту з логотипом конкретної торгової марки. ППТФ «ЮСІ» пропонує асортимент таких товарів (пакети, футболки, блокноти, записники, ручки, календарі і т.д.). Хоча це самий елементарний спосіб реклами конкретної продукції, але конкурентоспроможній, оскільки таким чином фірма може здійснити піар-компанію.

Отримані в результаті дослідження результати можуть бути реалізовані фірмою для удосконалення рекламної діяльності, програми стимулювання збуту та досягненні провідної позиції на ринку миючих засобів України.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали