Реферат «Передавальний (трансмісійний) механізм грошово-кредитної політики», 2009 рік

З предмету Гроші та кредит · додано 25.12.2009 17:21 · від amalika · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Теоретичні моделі передавального (трансмісійного) механізму 5 2. Структура передавального механізму грошово–кредитної політики в Україні 12 Висновки 20 Список використаних джерел 22

Висновок

Монетарний трансмісійний механізм є механізмом передачі змін у використанні інструментів грошово-кредитної політики центрального банку на фінансовий сектор економіки, а у подальшому – на макроекономічні змінні через складну сукупність каналів (ланцюгів проміжних змінних) та зв’язків прямої і зворотної дії. З позиції структурної побудови механізм монетарної трансмісії є сукупністю каналів, тобто ланцюгів макроекономічних змінних, по яких передаються імпульси грошово-кредитної політики.

Визначено, що в процесі дії механізму монетарної політики імпульси змін в інструментах грошово-кредитної політики передаються поетапно на фінансовий (І етап) та у подальшому на реальний сектори економіки (ІІ етап). Дія механізму монетарної трансмісії у фінансовому секторі економіки полягає у сукупному впливі інструментів грошово-кредитної політики на ринкові відсоткові ставки (на міжбанківському ринку, за кредитами й депозитами, на ринку цінних паперів) та валютний курс. У реальному секторі економіки зміни на фінансовому ринку відображаються на витратах підприємств і домогосподарств та сукупному попиті, відбувається коригування темпів економічного зростання, інфляції та інших макроекономічних змінних.

Проведені теоретичні дослідження дозволили обґрунтувати наявність у структурі монетарного трансмісійного механізму в Україні чотирьох каналів:

- процентного, який характеризує вплив центрального банку на економіку через зміни у процентній політиці;

- кредитного (вузький канал банківського кредитування), який відображає вплив грошово-кредитної політики на сукупний попит і пропозицію через зміну обсягів банківського кредитування;

- валютного курсу (у складі каналу вартості активів), який відображає вплив грошово-кредитної політики на сукупний попит і про-позицію через зміну курсу національної валюти;

- очікувань економічних суб’єктів, що характеризує вплив змін у грошово-кредитній політиці на очікування економічних агентів щодо майбутніх цін та макроекономічної ситуації, а відповідно й на їхні рішення щодо споживання, інвестицій та виробництва.

Отже, на основі проведеного дослідження теоретичних засад механізму монетарної трансмісії можемо сформулювати припущення щодо існування в Україні таких каналів передавального механізму грошово-кредитної політики: процентного, кредитного (канал банківського кредитування), валютного курсу (в складі каналу вартості активів) та каналу очікувань економічних суб'єктів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?