Реферат «Становлення і розвиток ринку євровалют», 2009 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 25.12.2009 17:17 · від amalika · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Ринок євровалют та його специфічні характеристики 4 2. Фінансові інструменти ринку євровалют 7 3. Передумови виникнення і розвиток ринку євровалют 10 Висновки 15 Список використаних джерел 17

Висновок

Назва "ринок євровалют" через приставку "євро" часто приводить в оману, примушуючи припускати, що засоби розміщені тільки в Європі. Тим часом, виникнувши в цьому регіоні, ринок євровалют охоплює в даний час географічні райони далеко за його межами, включаючи, наприклад, Багамські, Бермудські, Кайманові острови. Крім того, приставка "євро" може створити помилкове припущення, що існує якась нова валюта, відмінна від національних, або нова форма грошей. Ринок євровалют є універсальним міжнародним ринком, що поєднує в собі елементи валютних, кредитних і комісійних операцій, що відбуваються на ньому депозитно-позикові операції часто супроводжуються перекладом ресурсів з однієї валюти в іншу. Таким чином євровалютний ринок – це значна частина світового ринку позичкових капіталів, на якому банки здійснюють безготівкові депозитно-позичкові операції в інвалютах за межами країн-емітентів цих валют, тобто в євровалютах. Близько 50 % операцій ринку євровалюти припадає на Європу. Основним фінансовим центром цього рину є Лондон, де здійснюється 15 % від світового обсягу операцій в євровалюті. Ринок євровалют пройшов довгий етап еволюції, починаючи з 1950 – х років, і зумів за цей час завоювати велику частину потоків капіталу на світовому ринку.

Переміщення капіталів з країни в країну за допомогою операцій на ринку євровалют робить істотний вплив на хід економічного розвитку країни, тісно пов'язує міжнародний ринок з національними ринками позичкових капіталів. Бурхливий розвиток євровалютних операцій грає істотну роль в процесі інтернаціоналізації ринків позикових капіталів. Пропонований на ринку позиковий капітал, на відміну від звичайних товарів виступає у вигляді якісно однорідної маси. Тому відсоток як ціна цього позикового капіталу є загальним і обов'язковим для всіх позичальників і кредиторів на даному ринку.

Ринок євровалют грає двояку роль в міжнародно-кредитних відносинах. З одного боку, він надає сприятливу дію на рішення капіталістичними країнами проблем економічної політики, оскільки збільшує кількість міжнародних ліквідних засобів. З другого боку, значні стихійні переміщення євровалютних засобів ослабляють ефективність національної грошово-кредитної політики капіталістичних країн, загострюють конкурентну боротьбу між ними, особливо в умовах хронічної інфляції, "війни процентних ставок" і нестабільності валютних курсів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?