Курсова робота «Чинність кримінального кодексу України», 2007 рік

З предмету Право · додано 24.12.2009 11:15 · від Градёныш · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Чинність закону про кримінальну відповідальність у часі 4 2. Зворотня дія закону про кримінальну відповідальність у часі 11 3. Чинність закону про кримінальну відповідальність у просторі 17 Висновки 29 Список використаних джерел 31

Висновок

У процесі розбудови України як правової держави була здійснена реформа кримінального законодавства, яка знайшла своє втілення у Кримінальному кодексі України, прийнятому Верховною Радою України 5 квітня 2001 року і чинного з 1 вересня того ж року.

Отже, доцільно було дослідити найважливіші питання щодо дії, застосування та характеристики закону про кримінальну відповідальність.

З’ясувавши, що за загальним правилом злочинність і караність діяння визначаються законом, який діяв на час вчинення цього діяння, було розглянуто й винятки з цього правила. Зокрема, закон, який скасовує злочинність діяння або пом’якшує кримінальну відповідальність, має зворотну дію в часі, тобто поширюється на осіб, що вчинили відповідні діяння до набраня таким законом чинності, у тому числі на осіб, які відбувають покарання або відбули покарання, але мають судимість.

Проте, вирішальне значення має питання про те, в яких саме випадках можливо та доцільно застосувати Кримінальний кодекс України, до якого кола осіб, до яких саме правопорушень. При вирішенні данного питання необхідно керуватися наступними принципами: територіальним, національним, реальним; виходячи з яких юрисдикція Кримінального кодексу України може поширюватись як на громадян України так і на іноземців та осіб без громадянства. Відповідно до цих основних засад дія закону про кримінальну відповідальність України також може поширюватись на злочини, які були вчинені на території України та за її межами, проте в останньому випадку необхідно додержуватись і норм міжнародного права.

Щодо досить широкої юрисдикції кримінального закону важливо зазначити, що є певне коло осіб, на яке, за відповідних умов, не може поширюватись його юрисдикція. Це особи, які користуються дипломатичним імунітетом, але у випадку коли такий імунітет обмежений вони не підлягають кримінальній юрисдикції України лише щодо дій, вчинених ними при виконанні своїх службових обов'язків.

Виконання наведених вище принципів та вимог забезпечує ефективне використання Кримінального кодексу України, що є базою, вихідним началом дотримання та захисту прав та свобод громадян України.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?