Реферат «Зелені покрівлі», 2008 рік

З предмету Техніка, технології · додано 23.12.2009 19:48 · від helenass · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 1. Історія зелених покрівель. 2. Поняття «зелена покрівля», переваги та недоліки зеленої покрівлі. 3. Види, класифікація, конструктивні схеми зелених покрівель та вимоги їх влаштування. 4. Гідроізоляція зеленої покрівлі, її вибір. 5. Вибір субстрату. 6. Види озеленення. 7. Технологія монтажу зеленої покрівлі. 8. Реконструкція зеленої покрівлі. Висновок. Список літератури. 19. стор

Висновок

Кожен рік людство, намагаючись покращити умови свого перебування на планеті Земля, віднімає приблизно до 0,0031% її суші (звіт ЮНЕСКО 1999 рік). Освоєння території, на яких ведеться багатоповерхове житлове будівництво, збільшуються площі міст і поселень, назавжди відбираючи у землі єдиних генераторів необхідного нам кисню – рослин.

Щоб не задихнутися вихлопними газами, сучасній людині зовсім не обов'язково рятуватися втечею в диких лісах. Збагатити середовище свого перебування киснем можна дуже просто розмістивши невеликий газон, або навіть сад, на даху власного будинку. Протягом найближчих 5 років наш ринок зелених дахів чекає бум. Насправді озеленення дахів будинків справа зовсім не нова, але останнім часом відчутно набирає обороти. З кожним днем усе більше й більше з'являється фірм, які пропонують послуги з виготовлення "зеленої" покрівлі. Благо цьому сприяють високі технології. Ідея не нова... Ідея озеленення даху виникла, швидше за все, у північній Європі, а саме в Скандинавії, Фінляндії й Росії. У ті далекі часи наші предки утеплювали житла, обкладаючи їх шматочками моху і дерну. У Росії солом'яні дахи покривали дерном для запобігання пожежі, потім на цьому дерні виростала рослинність. Напевно, це й було перше озеленення дахів. У ході індустріального розвитку виник дефіцит зеленої площі, особливо в умовах міста. Щоб його заповнити, стали влаштовувати сади на дахах офісних будинків, куди люди могли б вийти, посидіти й відпочити від роботи. Поступово почали озеленювати дахи приватних котеджів і різних садових будівель, гаражів. Сади й газони, розташовані нагорі хмарочосів, промислових або суспільних будинків обіцяють масу переваг. Наприклад: Знижує температуру усередині будинку влітку й зберігає тепло взимку, тобто скорочує витрати на підтримку кондиціювання й опалення. Озеленена покрівля сприяє створенню особливого мікроклімату. Коливання температур озелененого даху м'якше й становлять від -15 oс. до +30 oс. Газони на даху знижують кількість води, що затопляє вулиці при зливах. Значне зниження ефекту міського теплового острова, коли тисячі дахів, як правило, покритих чорним гудроном, чорним руберойдом або чимсь схожим, сильно нагріваються сонячними променями, підвищуючи температуру повітря в самому місті й ближніх околицях впливають в остаточному підсумку на клімат регіону.

«Зелені покрівлі» фільтрують тверді частки з повітря і затримують їх до створення нового середовища перебування. Вони вносять вклад у зменшення забруднення повітря й підвищене споживання енергії.

Наприклад, відома технологія з досвіду світової практики іноземних країн – озеленення покрівлі і установка сонячних батарей, це зумовлено бажанням зробити поверхню покрівлі більш функціональною й екологічною.

Особливо сильний аргумент на користь комбінації зеленої покрівлі і систем фотовольтаїки привів дипломований біолог Вольфганг Ансель : системи повинні поставляти екологічну енергію більше 20 років. Звичайна плоска покрівля з гравійною засипкою може прийти в негідність, і її треба буде реконструювати, а правильно споруджені зелені покрівлі використовують до 40 років.

Для функціонування сонячних батарей зелені покрівлі оптимальні. Адже шар зеленої рослинності несе влітку прохолоду, так як тепло не віддзеркалюється від поверхні покрівлі, як це буває на черепичних, гравійних і навіть металевих покрівлях. Крім того, зелена покрівля в своїй товщі зберігає воду, яка, випаровуючись охолоджує її поверхню. Це позитивно впливає на модулі сонячних батарей : вони генерують більше електроенергії при низькій температурі. На зеленій покрівлі сонячні батареї можуть згенерувати на 20% більше енергії ніж на «голій» покрівлі.

Сьогодні всі необхідні передумови для створювання зелених покрівель з’явились у нас. А точніше :

1 Важкий екологічний стан в сучасних містах потребує догляду за чистото тою навколишнього середовища, впливаючу на здоров’я мешканців;

2 Одноманітна архітектурна середа, зменшення площі, відведеної під зелені насадження, роблять необхідність переосмислити оточуючого нас простору, що впливає на психічний стан людей;

3 Накопичений світовий досвід, випробуваний протягом багаторічної практики, яку перейняли вітчизняні будівельники, і поява сучасних матеріалів дозволяє вирішити найскладніші технічні задачі. Це надає практичну можливість влаштування зеленої покрівлі.

В нашій країні влаштування зелених покрівель є достатньо незвичним і новим методом. Але достатньо перспективним, який все більше набуває розповсюдження.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?