Курсова робота «Основні засади створення та функціонування Європейського Союзу», 2008 рік

З предмету Фінанси · додано 22.12.2009 15:59 · від Марина · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Теоретичні основи функціонування європейського союзу 1.1. Історичний аспект створення та розвитку Європейського Союзу 1.2. Цілі функціонування Спільноти 1.3. Організаційна структура ЄС Розділ 2. Фінансовий механізм функціонування євросоюзу 2.1. Формування бюджету ЄС, його призначення та порядок прийняття 2.2. Аналіз витратної частини бюджетних коштів ЄС 2.3. Аналіз доходів бюджету Союзу Розділ 3. Європейська інтеграція та її перспективи для україни Висновки Список використаної літератури Додатки

Висновок

В Європі було започатковано утворення регіональних об’єднань як форми інтеграційної взаємодії держав. Яскравим прикладом послідовної економічної інтеграції на регіональному рівні є Європейський Союз.

Кількість членів та масштаби діяльності Союзу незмірно збільшилися завдяки змінам політичних та економічних обставин у Європі та світі. Започаткували Європейський Союз шість країн, а зараз у його складі 27 країн-членів. Часом розширення діяльності відбувалось через просте збільшення повноважень; в інших випадках держави-члени домовлялися про зміни в договорах, щоб відродити європейську інтеграцію або поширити повноваження ЄС на нові сфери політики. Щоразу розширюючи повноваження ЄС, держави-члени також змінювали його інституційні засади, прагнучи поліпшити їхню ефективність, з одного боку, і підсилити демократичну легітимність – з іншого.

Європейська спільнота здійснює свою діяльність відповідно таким ці-лям: досягнення високого рівня економічного розвитку й зайнятості, утворення єдиного простору без внутрішніх кордонів, здійснення спільної зовнішньої політики, створення економічного й валютного союзу.

Як і в будь-якій організації, в Союзі створена своя система органів влади (інституцій), а саме: Європейська Рада, що встановлює цілі спільних політик; Європейська Комісія, яка вносить пропозиції щодо рішень, які слід ухвалити; Економічно-соціальний комітет та Комітет регіонів, котрі дають свої висновки щодо зазначених рішень; Європейський Парламент та Рада міністрів, що затверджують рішення; Суд та Рахункова палата, які контролюють законність цих рішень. Отже своїм інституціям Європейський Союз делегував деякі зі своїх повноважень, в тому числі й здійснення податкової, бюджетної та валютної політик.

Єдиний бюджет ЄС є фінансовою базою інтеграційних заходів, через який здійснюється як перерозподіл фінансових ресурсів між країнами-членами ЄС, так і реалізується єдина соціальна й регіональна політика.

За допомогою видатків та доходів бюджету здійснюється забезпечення високих темпів економічного зростання, вирівнювання рівня розвитку різних регіонів, підтримка валютної стабільності та стимулювання розробки та впровадження нових технологій. Отже бюджет Європейського Союзу виступає важливим засобом інтеграційних процесів.

Економічна інтеграція є дуже складним процесом, тому необхідні пе-реконливі докази, які б продемонстрували роль нових країн - кандидатів (у тому числі України) у відповідному процесі, а також міру їх набли-женості та адаптованості до основних вимірів сталого розвитку країн ЄС. Україна також виявила бажання приєднатися до Європейської Спільноти. Така інтеграція допоможе прискорити економічний розвиток і гарантувати політичну безпеку та стабільність, сприяти розвитку демократії.

Але на шляху України до євроінтеграції існують певні проблеми, національна економіка потребує подальшого вдосконалення. Необхідно узагальнювати досвід інших країн та використовувати його з урахуванням специфічних особливостей становлення вітчизняної економіки, а також здійснювати свій подальший розвиток у відповідності до європейських стандартів.

Отже економічна інтеграція налагоджується і Європейський Союз вже сьогодні є найбільшим торгівельним блоком у світі. Але головною метою ЄС насамперед залишається політичний союз — вільне об'єднання націй заради збереження миру та процвітання, бажання зробити все можливе, аби не спровокувати загрозу внутрішнього розколу і відродження суперництва між державами.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?