Курсова робота «Унікальність творчості Сальвадора Далі», 2006 рік

З предмету Історія · додано 21.12.2009 20:38 · від Лайшева Олена · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1) Шлях Сальвадора Далі до вершини мистецтва 1.1. Дитячі та юнацькі роки 1.2. Навчання, знайомства, друзі 2) Сюрреалізм - це я 2.1. Пошук свого стилю 2.2. Супутниця жмття - Гала 2.3. Геній чи божевільний 3) Світове визнання 3.1. Історія і передісторія сюрреалізму 3.2. Шедеври світового мистецтва 3.3. Останні роки життя. Висновок Література

Висновок

Навряд чи в художній культурі людства новітнього часу знайдеться особистість, з таким творчим потенціалом та універсалізмом, як Сальвадор Далі. Його твори притягають і відштовхують, лякають викликають незвичайний жах та захоплення, розчарування та надію в безодні пристрасті та спокуси.

Сальвадор Далі-міф та реальність ХХ-го століття. Вже за часів життя його ім’я було оточене ореолом світової слави. Ніхто, крім Пабло Пікассо, не міг зрівнятися з ним у популярності. Не дивлячись на те, що ми знаємо немало досить аргументованих версій феномена цього видатного живописця, вони не в стані остаточно переконати нас у правоті того чи іншого автора, тим більше схилити на бік одного з них. Подібно тому, як у природі існує невідоме, таємне, так і в творах художника багато загадок.

Живописець не перестає дивувати уяву глядачів парадоксальністю образного світосприйняття, стверджуючи свою монополію на геніальну неперевершеність.

Невичерпною фантазією, екстравагантністю образу, зовнішньою невмотивованістю вчинків, гіпертрофованим честолюбством він завчасно створював грунт для особливого роду міфології власної персони.

Далі мав універсальний дар і зумів блискуче реалізувати свій талант у різноманітних областях творчості і винахідництві, кінематографії, літературі.....

Духовна суть творчості Далі розкривається в таких його словах: «.....коли Відродження забажало наслідувати Безсмертній Греції, з цього вийшов Рафаель. Енгр забажав наслідувати Рафаелю, з цього вийшов Енгр. Сезан забажав наслідувати Пуссену - вийшов Сезан. Далі забажав наслідувати Майссоньє, із цього вийшов Далі. З тих, хто нікого не наслідує, нічого не виходить.»

В багатьох музеях світу виставлені картини Сальвадора Далі. В історії мистецтва йому присвячений цілий розділ. Але, на жаль, для України в значній мірі він залишається мало відомим художником. Дуже рідко проводяться виставки Далі та інших сюрреалістів. Не кожний бажаючий може придбати альбом репродукцій Сальвадора Далі. Але претендувати на звання культурної, високоосвіченої, розвинутої людини, може та людина, яка знає історію літератури, музики, театру, живопису, зокрема і творчості Сальвадора Далі. Автор сподівається, що дане дослідження сприятиме появі все більшої кількості культурних освічених українців, що загальний культурний рівень народу стане високим.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?