Курсова робота «Облік розрахунків з фондами соціального страхування», 2009 рік

З предмету Бухгалтерський облік · додано 27.01.2010 15:54 · від licuk_flem · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ i. Теоретична частина 1.1. Економічний зміст загальнообов'язкового державного соціального страхування 5 1.2. Види послуг за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням 10 1.3. Нормативно-правова база соціального страхування 14 1.4. Зарубіжний досвід обліку розрахунків з фондами соціального страхування 17 Розділ ii. Облік розрахунків з фондами соціального страхування 2.1. Економіко – організаційна характеристика підприємства 20 2.2. Первинний облік розрахунків з фондами соціального страхування 25 2.3. Синтетичний та аналітичний облік розрахунків з фондами соціального страхування 29 2.4. Ставки збору на обов'язкове державне пенсійне страхування 32 2.5. Порядок обчислення та термін сплати зборів 36 2.6. Перевірка розрахунків по соціальному страхуванню 40 Розділ iii. Шляхи вдосконалення обліку розрахунків з фондами соціального страхування 45 Висновки 49 Список використаних джерел 51

Висновок

Загальнообов'язкове державне соціальне страхування - це система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає надання соціального захисту, що включає матеріальне забезпечення громадян у разі хвороби, повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом, за рахунок грошових фондів, що формуються шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом (далі - роботодавець), громадянами, а також бюджетних та інших джерел, передбачених законом. Страхування добре зарекомендувало себе як форма нагромадження коштів громадян для вирішення їх соціальних проблем (охорона здоров’я, пенсійне забезпечення, освіта тощо). В останні роки страхування широко використовується на випадок виникнення відповідальності перед третіми особами. В цілому світові темпи приросту страхових премій значно випереджають зростання валового внутрішнього прибутку.

Ця тенденція характерна і для України. Незважаючи на великі труднощі перехідного періоду обсяги страхових операцій помітно зростають. За 1998 р. вони збільшились в перерахунку на доларовий еквівалент на 30%. Позитивну роль в цьому відіграв Закон “ Про страхування ”, інші вжиті законодавчі і організаційні заходи щодо розвитку страхової справи.

Зараз на страховому ринку України діє 247 страхових компаній. Зросла кількість членів Ліги страхових організацій України. Створено Асоціацію професійних страхових посередників.

Розглянувши економічні основи обліку розрахунків з фондами соціального страхування, визначили види соціального страхування, визначили об’єктів та суб’єктів соціального страхування.

У другій частині курсової роботи ми склали економіко-організаційну характеристику підприємство, ознайомилися з його економічною діяльністю, розглянули які первинні документи подає підприємство до Фондів соціального страхування, на який субрахунках ведеться облік розрахунків з цими фондами. Також ми ознайомилися як здійснюється перевірка платників з питань дотримання чинного законодавства щодо нарахування, обчислення та сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України.

У третьому розділі даної курсової роботи було визначено шляхи покращення обліку розрахунків з Фондами соціального страхування, а саме використання засобів обчислювальної техніки.

Отже, страхування має величезні можливості сприяти економічному та соціальному розвитку країни, вирішувати проблеми кожного асоційованого чи індивідуального власника.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення

  • Загальна побудова обліку зборів на соціальне страхування — Сопко В.В.