Реферат «Галицько-Волинське князівство кінця ХІІІ – початку XIV ст», 2009 рік

З предмету Історія · додано 17.12.2009 11:17 · від татарин · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Об'єднання Волинського і Галицького князівств Данило Галицький Галицько-Волинське князівство кінця ХІІІ – початку XIV ст Культура за княжої доби Висновки Список використаних джерел У тексті роботи посилання на джерела відсутні

Висновок

Будучи безпосереднім спадкоємцем Київської Русі, Галицько-Волинське князівство відіграло надзвичайно важливу роль в історії українського народу:

— зберегло від завоювання та асиміляції південну та західну гілки східного слов'янства, сприяло їхній консолідації та усвідомленню власної самобутності;

— стало новим після занепаду Києва центром політичного та економічного життя;

— модернізувало давньоруську державну організацію;

— розширило сферу дії західноєвропейської культури, сприяло поступовому подоланню однобічного візантійського впливу;

— продовжило славні дипломатичні традиції Київської Русі, ще 100 років після встановлення золотоординського іга представляло східнослов'янську державність на міжнародній арені.

У культурі галицько-волинської доби ще виразніше, ніж раніше, спостерігається оригінальне поєднання слов'янської спадщини і нових рис, зумовлених зв'язками з Візантією, Західною і Центральною Європою, країнами Сходу. За рівнем культурного розвитку Галицько-Волинська держава не відставала від сусідів, а в ряді випадків стала батьківщиною нових творчих здобутків. їй належить почесне місце у формуванні української культури, в зміцненні її зв'язків з культурами інших народів. Протягом століть, у важкі часи панування іноземних держав, українські діячі літератури, мистецтва, освіти зверталися до спадщини минулих епох, у тому числі й Галицько-Волинського князівства. Спогад про його колишню велич підтримував дух визвольної боротьби українського народу.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?