Дипломна робота «Використання інтерактивних освітніх технологій на уроках музики в загальноосвітній школі», 2009 рік

З предмету Інше · додано 15.12.2009 19:37 · від te_maks · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ і. Теоретико-методологічні та педагогічні аспекти інтерактивних технологій навчання 7 1.1. Інтерактивні технології – основа інноваційної діяльності вчителя 7 Розділ іі. Дидактико-методологічні підходи до класифікації інтерактивних методик 20 2.1. Робота в малих групах 21 2.2. Мозкова атака 28 2.3. Метод проектів 32 2.4. Займи позицію 36 2.5. Попса формула 38 2.6. Техніка коментування 39 2.7. Рольова гра 43 Розділ ііі. Шляхи реалізації інтерактивних методик навчання на уроках музики 50 3.1. Реалізація інтерактивних методів навчання на уроках музики в 1-4 класах 50 3.2. Реалізація інтерактивних методів навчання на уроках музики в 5-8 класах 54 Висновки 59 Література 64

Висновок

1. Дослідження підтвердило необхідність цілеспрямованого теоретичного і практичного аналізу інтерактивних технологій навчання з метою їх використання у процесі вивчення музики в середній загальноосвітній школі. Дано психолого–педагогічне обгрунтування інтерактивних методик, які забезпечують прийняття учнями мети навчально–пізнавальної діяльності, формування позитивних її мотивів, стимулювання активності, самостійності школярів; організацію взаємодії між учнями і вчителем.

2. Теоретично обґрунтовано і розроблено положення про необхідність відповідності між дидактичними технологіями та групами інтерактивних методів навчання.

З цією метою було розроблено класифікацію інтерактивних методик навчання залежно від способів організації спілкування вчителя і школяра. Використання інтерактивних методів в процесі вивчення музики сприяє формуванню пізнавальних інтересів школярів; учень безпосередньо бере участь в діяльності спрямовані на оволодіння знаннями, вміннями і навичками. Дані способи організації пізнавальної діяльності учнів здебільшого носять колективний характер колективний характер, створюють передумови для взаємного спілкування суб’єктів навчання, надають можливість для обміну інтелектуальними цінностями, порівняння різних точок зору про об’єкти, що вивчаються.

4. Детальний аналіз вивчення музики в ЗОШ дозволив виявити такі педагогічні умови, що забезпечують позитивний вплив інтерактивних методів на якість навчального процесу:

1) чітка постановка мети для оптимального обґрунтування цілісності використання інтерактивних методик навчання;

2) адекватність інтерактивних методів навчання до типу навчального предмета;

3) органічне поєднання інтерактивних методик навчання з традиційними;

4) відповідна підготовка вчителя до використання інтерактивних методик навчання (глибоке знання предмета, процесу навчання, психолого–педагогічних особливостей учнів, способів організації взаємодії вчителя і учнів; потреба у підвищенні своєї професійної майстерності).

5. Проведене дослідження підтвердило гіпотезу про те, що використання інтерактивних методик сприяє підвищенню ефективності навчання музиці, якщо розроблена технологія уроку відповідає способу організації навчальної діяльності школярів і виявленим педагогічним умовам.

6. Дослідження дозволило визначити і труднощі використання інтерактивних методів у процесі вивчення музики: перевантаження учнів, вчителів, необхідність оптимального поєднання позакласної підготовки учнів із навчально - пізнавальною діяльністю та організацією конкретних інтерактивних методів навчання, деякі порушення цілісності педагогічного процесу на заняттях тощо.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?