Курсова робота «Інтеграційні процеси в Європі та участь у них України», 2008 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 15.12.2009 18:52 · від zhariys · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ і. Міжнародна економічна інтеграція 5 1.1. Сутність і основні передумови економічної інтеграції 5 1.2. Форми економічної інтеграції 8 1.3. Основні напрямки та наслідки економічної інтеграції 11 Розділ іі. Особливості розвитку європейської економічної інтеграції 13 2.1. Історичні передумови і основні етапи європейської інтеграції 13 2.2. Європейський валютний союз 19 2.3. Фінансово-економічні передумови і проблеми вступу країн до ЄС 24 Розділ ііі. Напрями, проблеми та перспективи інтеграції україни у європейський економічний простір 32 3.1. Основні умови та фактори здійснення євроінтеграційного вибору України 32 3.2. Основні напрями інтеграційного процесу України до ЄС 36 3.3. Проблеми та перспективи вступу України до ЄС 41 Висновки 47 Список літератури 49

Висновок

Інтеграція — явище об'єктивне, всесвітнього масштабу та існує в комплексі конкретних форм співробітництва. Таке поставлення питання вимагає чіткого визначення цілей і передумов інтеграції.

Важливе значення для розвитку міжнародної економічної інтеграції має наявність спільних кордонів, спільних історичних, культурних та інших умов існування. Прикладом поєднання всіх цих факторів можна вважати таке інтеграційне об’єднання як ЄС.

Європейський Союз пройшов декілька етапів своєї еволюції, перетворившись до теперішнього часу в найбільше й найвпливовіше міжнародне інтеграційне угруповання, діяльність якого є для багатьох країн, що лежать за межами Старого континенту прикладом і моделлю розвитку на найближчі роки; функціонування інститутів ЄС керується рішенням одного завдання - завершенню формування економічного союзу - першого об'єднання такого типу в історії міжнародних економічних відносин.

Європейський Союз є єдиним у світі об’єднанням, заснованим на міждержавному та наднаціональному втручанні в господарські процеси країн-учасниць, цей механізм діє за наступними напрямками:

-регулювання економічної політики, спрямованої на функціювання єдиного ринку ЄС;

-регулювання зовнішньоекономічної політики.

Хотілося б запропонувати наступні пропозиції щодо подальшого розвитку ЄС:

-подальша інтеграція та підвищення експортного потенціалу ЄС;

-масове впровадження новітніх технологій;

-здійснення серйозних змін в соціально-ринковому господарстві.

У ході написання курсової роботи я ознайомився з сучасним станом зовнішньоекономічних зв'язків України із країнами ЄС, розкрив проблеми, перешкоджаючі розвитку співпраці, збільшенню об'ємів торгівлі.

У роботі подані рекомендації щодо подальшого розвитку співпраці, підвищення ефективності співпраці в різних областях економіки, визначені першочергові цілі на шляху інтеграції України в ЄС.

Після нового розширення ЄС у відносинах України з Євросоюзом виникає якісно нова ситуація. ЄС, безумовно, прагнутиме мати своїми сусідами політично стабільні, демократичні та економічно розвинуті держави. Тому від активізації роботи щодо зміцнення демократії, забезпечення прав людини, свободи засобів масової інформації, розробки та прийняття вітчизняного європейського законодавства, проведення якісних економічних реформ в Україні задля позитивних зрушень в її економіці, пошуку нових шляхів поглиблення нашого співробітництва з Євросоюзом з метою забезпечення стійкого економічного зростання та заохочення розвитку конкурентоспроможних секторів української економіки, активізації боротьби з організованою злочинністю і корупцією значною мірою залежатиме подальший розвиток відносин нашої країни з ЄС та успішність її євроінтеграції.

Крім того, безперечно, існує великий потенціал поступового зміцнення європейської орієнтації громадян України, реалізація якого передусім залежить від подальшого поліпшення відносин України з ЄС та країнами-кандидатами, а також їх зацікавленості в інтеграції нашої держави до ЄС, її здатності вирішувати власні соціально-економічні проблеми, здійснювати інституційні та структурні перетворення.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?