Реферат «Грунтовий покрив тропіків», 2009 рік

З предмету Геологія · додано 15.12.2009 16:29 · від Taras · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 2 1. Особливості тропічного ґрунтоутворення 4 2. Ґрунти постійних вологих тропічних лісів 6 3. Ґрунти сезонно-вологих лісів і високотравних саван 8 4. Ґрунти тропічних ксерофітних лісів 10 5. Ґрунти тропічних сухих саван 11 6. Ґрунти тропічних напівпустель і пустель 14 Висновок 15 Список використаної літератури 17

Висновок

Тропічний ґрунтово-біокліматичний пояс представлений волого-лісовими, посушливими, ксерофітно-лісовими і саванними, напівпустельни-

ми областями.

У волого-лісових областях найбільші площі займають червоно-жовті фералітні та червоні фералітні ґрунти.

Процес фералітизації, звідки пішла назва цих ґрунтів, являє собою процес розкладу і перетворення всіх первинних мінералів ґрунтової маси, винесення більшості продуктів їх руйнування за межі ґрунтової товщі і нагромадження в ній вторинних мінералів у вигляді гідрооксидів алюмінію і заліза, а також деякої кількості глинистих мінералів групи каоліну.

Червоного і жовтого кольору ґрунтам надають гідрооксиди заліза. Фералітні ґрунти характеризуються кислою реакцією, малою вбирною здатністю катіонів, порівняно невеликим вмістом гумусу, з явним переважанням в його складі фульвокислот.

У ґрунтовому покриві посушливих тропічних ксерафітно-лісових і саванних областей переважають коричнево-червоні та червоно-бурі ґрунти.

Коричнево-червоні ґрунти поширені під сухими тропічними рідколіссями і заростями чагарників. У гумусовому горизонті вони мають близько 3-4% гумусу гуматно-гульматного характеру, слабокислу реакцію, ємність поглинання катіонів незначна. У ґрунтовій масі дуже багато залізистих конкрецій, а на поверхні ґрунтів є залізиста кірка.

Червоно-бурі ґрунти сухих саван поширені в тих областях, де кілька опадів коливається у межах 800–1000 мм за умов тривалого сухого сезону. В цей час дерева скидають листя, трава вигоряє, і на поверхні ґрунту триває процес швидкої мінералізації рослинних решток.

Серед коричнево-червоних і червоно бурих ґрунтів трапляються чорні злиті тропічні ґрунти, які приурочені до багатих на ґрунтотворних порід – базальтів, габро, вапняків та ін. Вони злиті, важкосуглинкові, мають високу ємність поглинання і відрізняються темним забарвленням за порівняно низького вмісту гумусу. Це пояснюється специфічним складом гумусу, в якому переважають стійкі форми гумінових кислот, дуже міцно пов’язаних із тонко дисперсною частиною ґрунтової маси.

Чорні злиті ґрунти широко використовуються у тропічному землеробстві, особливо у вирощуванні бавовнику і рису.

У тропічних пустелях і напівпустелях переважають суглинкові і щебенисто-кам’янисті карбонатні кори вивітрювання, часто озалізнені, та менші площі займають ґрунти засоленого ряду: солонці, солоді.

Сільськогосподарське використання цих ґрунтів обмежене і землеробство розвинуте тут лише в оазисах, де є джерело води.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?