Дипломна робота «Використання народних традицій України і Волині в екологізації знань учнів початкових класів», 2008 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 14.12.2009 17:58 · від Ksenia · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3 Розділ 1. Українське народознавство та зародження І. Формування української народності. .5 1.1. Формування українського етносу. Етногенетичні процеси в Україні.6 1.2. Зародження, розвиток та формування української народності. .17 1.3. Використання педагогічної спадщини у вихованні дітей.22 1.4. Аналіз навчальних програм початкової школи.29 Розділ 2. Шляхи використання народних традицій екологічного змісту в навчально-виховному процесі початкової школи.35 2.1. Вивчення досвіду роботи вчителів початкових класів 35 2.2. Розробки уроків з використанням народних традицій.38 2.3. Результати педагогічних досліджень.45 Висновки.50 Список використаної літератури.52 Додатки

Висновок

Кожна людина є особистістю настільки, наскільки вона дотична до культури, тобто наскільки вона пізнала різні прояви духовного життя свого народу - його історію, мистецтво, фольклор, науку, звичаї, традиції, обряди, мораль, вірування.

Отже, прилучаючи дитину до цих складників національної культури, учителі і батьки усвідомлюють: тим самим вони духовно пробуджують людину.

Проаналізувавши наукову та навчально-методичну літературу ми дійшли висновків:

1. Проблема обраного дослідження має велике значення для формування молодого покоління.

2. Історія становлення України, як держави, показує, що вона багата народними традиціями. Ці традиції передавалися з покоління в покоління. Внаслідок чого виникли науки: народна педагогіка, народна астрономія, народна математика та метрологія, народна медицина та метеорологія. Ці науки грунтувалися на системі народних знань, яка є важливою складовою традиційно-побутової культури, раціональні відомості з різних галузей знань якої набуті протягом багатовікової діяльності народу.

3. Вивчення педагогічної спадщини відомих педагогів, показало наскільки важливими є елементи народної культури для розвитку, навчання, виховання та подальшого становлення дитини.

4. Ознайомлення дітей із народними святами району, обрядами, які проводить український народ протягом календарного року дає можливість вчителеві показати неповторну красу рідної природи, виховувати бережливе ставлення до неї, адже без неї немає і життя людини.

5. Ми вважаємо, що означена проблема потребує подальшого дослідження. У додатку пропонуємо переглянути низку позакласних заходів екологічного спрямування.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?