Курсова робота «Верховний Суд України як найвищій судовий орган судів загальної юрисдикції», 2009 рік

З предмету Право · додано 13.12.2009 12:35 · від Олександр · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 2 Загальні принципи судової системи та судочинства в Україні 3 Конституційний статус професійного судді 11 Верховний суд України, його правовий статус, склад, порядок обрання голови Верховного суду України 19 Судові палати Верховного суду України 24 Пленум Верховного суду України 27 Висновок 30-31 Список літератури 32

Висновок

Як показує історичний розвиток, стан судової системи, її демократичність, об’єктивність рішень по розглянутим справам залежать від наявності рівня державності. Тобто зараз, коли Україна здобула незалежність, є всі можливості для створення демократичної судової системи.

І це повинне бути одним з найголовніших завдань на шляху входження України в європейське та світове співтовариство як правової держави.

Відповідно до статті третьої Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю. Права й свободи людини і громадянина та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суди як органи державної влади зобов'язані захищати ці права та свободи шляхом розгляду цивільних, адміністративних, господарських, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення.

В Постанові Пленуму Верховного Суду України №7 від 30.05.97 “Про посилення судового захисту прав та свобод людини і громадянина” зазначено, що суди не мають права відмовити у судовому захисті прав та свобод людини і громадянина, у прийнятті скарг на рішення, дії чи бездіяльність органів державної влади, місцевого самоврядування, посадових і службових осіб з підстав, не передбачених Конституцією чи законом. Суди повинні посилити вимогливість до якості дізнання і попереднього слідства в кримінальних справах. У стадії віддання обвинуваченого до суду і в стадії судового розгляду суди повинні з'ясовувати, чи було виконано під час попереднього розслідування справи вимоги процесуального закону, чи не були порушені права підозрюваного, обвинуваченого при затриманні, арешті, проведенні обшуку та чи не були обмежені права потерпілого й інших учасників кримінального процесу.

Надійний захист прав та свобод людини і громадянина можливий насамперед за умови дійсної незалежності суду. Даний принцип забезпечується не тільки тим, що він гарантований Конституцією та законами України, але й діяльністю самих судів та органів суддівського самоврядування, які повинні своєчасно реагувати на спроби втрутитися в здійснення правосуддя і вживати відповідні заходи.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?