Реферат «Поняття адміністративно-територіального устрою України», 2009 рік

З предмету Право · додано 13.12.2009 12:12 · від Олександр · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Вступ 2 2. Основна частина 3 2.1. Поняття адміністративно-територіального устрою України 2.2. Система адміністративно-територіального устрою України 5 2.3. Принципи адміністративно-територіального устрою України 8 3. Висновок 9 4. Задачі 11 5. Використана література 12 (У тексті відсутні посилання на використані літературні джерела)

Висновок

Отже, адміністративно-територіальний устрій – це територіальна організація держави з внутрішнім поділом її на складові частини – адміністративно-територіальні одиниці.

Адміністративно-територіальний устрій України сформувався історично.

Після проголошення незалежності, в 1991-1992 рр., коли ВРУ поновила в 1992 р. територіальну автономію Крим, була сформована нинішня система адміністративно-територіального устрою України, що отримала своє закріплення в розділі ІХ Конституції України – „Територіальний устрій України”.

Система адміністративного устрою України – це сукупність адміністративно-територіальних одиниць (АР Крим, області, райони, міста, райони в містах, селища і села), що складають основу територіального устрою України.

15 липня 1997 року Верховною Радою України була прийнята постанова „Про проект Закону України про

адміністративно-територіальний устрій України”. Верховна Рада України постановляє:

1. Прийняти проект Закону України про адміністративно-територіальний устрій України, внесений народними депутатами України Безсмертним Р.П., Стретовичем В.М., Юхновським І.Р., за основу.

2. Доручити Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, діяльності рад і самоврядування доопрацювати зазначений законопроект з урахуванням пропозицій і зауважень, висловлених при його обговоренні у повторному першому читанні, та внести на розгляд Верховної Ради України на друге читання.

Цей закон є складовою частиною адміністративно-територіальної реформи, але на сьогодні він ще не прийнят і доля цієї реформи залишається не визначеною. Проект Закону складається з 5 розділів та 47 статей, та перехідних положень.

1 розділ – Загальні положення.

2 розділ – Адміністративно-територіальні одиниці та їх статус. Цей розділ включає в себе 6 глав.

3 розділ – Вирішення питань адміністративно-територіального устрою. Включає 2 глави.

4 розділ – Прикінцеві положення.

5 розділ – перехідні положення.

Цей Закон визначає поняття адміністративно-територіального устрою України, правовий статус і види адміністративно-територіальних одиниць, повноваження органів державної влади і органів місцевого самоврядування щодо вирішення питань адміністративно-територіального устрою.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?