Курсова робота «Загальне поняття юридичної особи за англосаксонським та романо-германським правом», 2009 рік

З предмету Право · додано 13.12.2009 12:01 · від Олександр · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 2 Розділ 1. Загальне поняття юридичної особи за англосаксонським та романо-германським правом 5 1.1. Історичні передумови виникнення юридичних осіб у світі 5 1.2. Поняття та види торгових товариств 7 Розділ 2. Корпорації в англії та сша 10 2.1. Історія корпорацій в США та Англії 10 2.2. Поняття корпорації та її види в англосаксонській правовій сім'ї 12 2.3. Правоздатність корпорацій в англосаксонській системі права 17 Розділ 3. Акціонерні товариства за романо-германським правом 21 3.1. Поняття та сутність акціонерного товариства в системі континентального права 25 Розділ 4. Порівняльна характеристика понять «корпорація» та «акціонерне товариство» 26 4.1. Порівняльна характеристика понять «корпорації» в англосаксонському праві та «акціонерного товариства» в романо-германському праві 26 Висновки 31 Використані джерела 32

Висновок

Удосконалювання настільки складного й важливого соціального інституту, як юридична особа, навряд чи можливо без його серйозних наукових досліджень. Вони велися протягом всієї історії існування юридичних осіб, привели до створення в XIX столітті ряду фундаментальних теорій і активно тривають у сучасній цивілістиці.

Основна наукова проблема, що викликає найбільші дискусії, - це питання про те, хто або що є носієм властивостей юридичної особистості, тобто субстратом юридичної особи. Залежно від відповіді на питання про те, що коштує за поняттям юридичної особи, різні теорії юридичної особи можна розділити на дві більші групи: концепції, що заперечують існування якогось реального суб'єкта із властивостями юридичної особистості, і концепції, що визнають існування носія таких властивостей.

Закордонні дослідження сутності юридичної особи в XX столітті в цілому не вийшли за рамки розглянутих вище концепцій. Мабуть, у сучасній західній цивілістиці взяло гору прагматична думка про те, що “... після стількох спроб дозволу питання про юридичну особу, нічого не може бути легше нової спроби його дозволу, але разом з тим, нічого не може бути більше марного...”

Радянська юридична наука приділяла саму серйозну увагу дослідженню теорії юридичної особи. В 40- 50-і роки був створений цілий ряд робіт, що заклала основи сучасного розуміння цього інституту. Увага радянських цивілістів концентрувалося в той час на вивченні юридичної особистості державних підприємств, однак зроблені ними висновки мають значну наукову й методологічну цінність і сьогодні.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?