Дипломна робота «Вдосконалення системи оплати праці на підприємстві ТОВ «Таланпром»», 2009 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 13.12.2009 11:15 · від Ірина · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 5 Розділ 1. Теоретичні основи організації оплати праці на підприємстві 8 1.1. Сутність, структура, функції та принципи організації оплати праці 8 1.2. Системи і форми оплати праці та їх характеристика 14 1.3. Нормативно – правове забезпечення організації оплати праці на підприємстві 20 Розділ 2. Методичні підходи щодо організації оплати праці на підприємстві 22 2.1. Тарифна система як основа організації оплати праці на підприємстві. 22 2.2. Форми організації заробітної плати на підприємстві та порядок їх розрахунку 26 2.3. Планування фонду оплати праці 34 Розділ 3. Вдосконалення системи оплати праці на підприємстві тов «таланпром 43 3.1. Особливості та проблеми організації оплати праці 43 3.2. Напрямки щодо вдосконалення системи організації оплати праці 55 3.3. Розрахунок ефективності заходів з вдосконалення системи оплати праці 63 Висновки 68 Список використаних джерел 70 Додатки 75

Висновок

Заробітна плата – це винагорода або заробіток, обчислений у грошовому виразі, який за трудовим договором роботодавець сплачує працівникові за роботу, яку виконано або має бути виконано. Сутність заробітної плати проявляється в її функціях. До основних функцій заробітної плати відносять: відтворювальну, стимулюючу, регулюючу, розподільчу та функцію формування платоспроможного попиту населення.

Структура заробітної плати – це співвідношення окремих її складових в загальному її обсязі.

Розрізняють дві основні форми заробітної плати: почасову і відрядну. Вони, у свою чергу, можуть проявлятися у вигляді різних систем: проста почасова; почасово – преміальна; за місячними окладами; проста відрядна; відрядно – преміальна; відрядно – прогресивна; непряма відрядна; акордна і відсоткова. Обираючи чи розробляючи конкретну систему заробітної плати, слід ретельно враховувати конкретні внутрішньовиробничі умови.

Основою організації оплати праці є тарифна система, що являє собою сукупність нормативних матеріалів, за допомогою яких встановлюється рівень заробітної плати працівників підприємства залежно від їхньої кваліфікації, складності робіт, умов праці. Тарифна система оплати праці включає: тарифні сітки, тарифні ставки, надбавки і доплати до тарифних ставок, схеми посадових окладів і довідники.

На прикладі ТОВ «Таланпром» було розглянуто основні недоліки в організації оплати праці та запропонували шляхи її вдосконалення, що приведе до збільшення продуктивності праці.

Була запропоновано замінити існуючу тарифну систему оплати праці на систему грейдерів.

У сучасних умовах керівники та працівники повинні мати чітке уявлення про те, хто, скільки та за що одержує зарплатню. Це легше зробити, якщо впровадити сучасний метод оплати праці — систему грейдів. Завдяки такій системі директор має можливість заохочувати цінних працівників і не платити зайвих грошей тим, хто цього ще не заслужив.

Система грейдів (позиційних посад) є свого роду корпоративним "табелем про ранги", у якому кожному кластеру (грейду) посад відповідає свій рівень заробітної плати. Грейдинг - це метод створення універсальної ієрархії посад (рангів) для всього персоналу компанії; система оцінки, що дозволяє визначити прийнятні для всіх працівників рівні компенсації на основі зіставлення відносної цінності для компанії різних ділянок роботи (посад). Головною перевагою грейдингу - "вимір невимірного" переклад нематеріального показника "цінність роботи співробітника" у грошовий еквівалент.

Для співробітника підприємства нова система дозволяє:

- усвідомити місце, що займає його посаду в існуючій ієрархії посад і оцінити її роль для компанії;

- одержати справедливу винагороду за працю - залежно від рівня складності, відповідальності й т.п. виконуваної роботи;

- оцінити перспективи свого професійного й кар'єрного росту;

- одержати можливість "горизонтального" кар'єрного розвитку (просування по щаблях майстерності в рамках однієї посади за рахунок ускладнення завдань, розширення кола відповідальності й повноважень) - зміна грейду або підгрейду й пов'язаного з ними рівня оплати праці;

- послідовно здобувати нові професійні знання й навички, необхідні для ефективної роботи на більше високій посаді.

Була розрахована ефективність впровадження даної системи грейдингу на підприємстві ТОВ «Таланпром». Вона стануть 12%. Даний показник говорить про те, що впровадження системи грейдів буде прибутковим.

Коментар модератора

Робота не містить всіх додатків

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення