Курсова робота «Крайня необхідність», 2009 рік

З предмету Право · додано 12.12.2009 03:08 · від Градёныш · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 1.Поняття крайньої необхідності. 2.Підстава наявності стану крайньої необхідності. 3.Ознаки крайньої необхідності 4.Перевищення меж крайньої необхідності. 5.Відмінність крайньої необхідності від необхідної оборони. Висновок. Список літератури.

Висновок

На останок необхідно зауважити, що вчення про обставини, що виключають злочинність діяння є лише частиною великої та важливої проблеми обставин, що виключають кримінальну відповідальність, яка, в свою чергу, потребує глибокого та всебічного дослідження.

Аналізуючи діюче законодавство, багато спеціалістів приходять до висновку, що підставою стану крайньої необхідності є існуюча небезпека, що загрожує суспільним інтересам. Цей стан, рівно як і стан необхідної оборони, викликається двома підставами, що діють в єдинстві:

1) небезпекою, що загрожує охоронюваним особистим чи колективним інтересам (правова підстава);

2) неможливістю ліквідувати цю небезпеку іншими засобами, аніж здійсненням діяння, що передбачено кримінальним законом (фактична підстава).

Але небезпека не існує сама по собі, вона завжди має своє джерело, в якості якого можуть виступати предмети, явища, діяльність та ін. Джерелом небезпезпеки є також діяння людини (злочинні чи незлочинні). Так, злочинне посягання часто виражається в психічному (рідше фізичному) примушуванні здійснити кримінально протиправне діяння під загрозою вбивства, нанесення шкоди здоров’ю. Стан крайньої необхідності може викликати і фізичне примушування при умові, що потерпілий не залишається повністю обмеженим у можливості за своєю волею здійснювати діяння або утримуватися від них.

Можна лише відмітити, що є очевидною необхідність подальшого удосконалення кримінально – правового регулювання обставин, що виключають злочинність діяння. Звісно, розробка названих обставин – обов’язкова умова забезпечення прав та законних інтересів особи у сфері юридичної відповідальності.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?