Курсова робота «Соціальний захист населення», 2009 рік

З предмету Соціологія · додано 11.12.2009 13:16 · від Denya · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Фінансування соціальних видатків та гарантія соціального захисту 5 1.1. Місце соціальних видатків у структурі фінансової системи 5 1.2. Фінансові аспекти соціальних гарантій населенню 9 1.3. Збалансованість доходів та видатків бюджету – запорука економічного та соціального розвитку держави 12 Розділ 2. Аналіз забезпечення фінансування в галузях соціальної сфери 17 2.1. Аналіз фінансового забезпечення освітньої сфери 17 2.2. Аналіз фінансового забезпечення медичної сфери 22 Розділ 3. Основні напрямки удосконалення забезпечення соціальних видатків 26 3.1. Шляхи вдосконалення фінансування медицини та освіти 26 Висновки 32 Список використаних джерел 34

Висновок

Отже, в курсовій роботі ми розглянули всі аспекти функціонування фінансів, починаючи з теоретичних аспектів і закінчуючи сучасними проблемами та основними напрямами вдосконалення фінансування соціальної сфери.

В Україні функціонувала модель стопроцентного бюджетного фінансування не лише системи охорони здоров'я, а й практично всіх галузей соціально - культурного призначення. Проте відсутність методології зіставлення витрат і результатів призвела до того, що фінансування соціальної сфери дедалі більше набувало затратного характеру. Реформування кожної галузі соціальної сфери сприятиме кращому задоволенню потреб населення, більш раціональному використанню ресурсів й підвищенню добробуту громадян, зменшенню чисельності тих, хто перебуває на межі бідності і нижче неї.

Реформа системи соціального забезпечення, важлива, багатоаспектна робота, розрахована на тривалу перспективу. Беручись за неї, уряд прагне створити сучасну й ефективну систему адміністрування соціального забезпечення, надання послуг у цій сфері. Свою роль держава повинна проявити у створенні надійного механізму координації роботи всіх зайнятих у соціальному забезпеченні установ, забезпеченні ефективної співпраці між ними в рамках єдиної загальнодержавної стратегії реформування системи соціального забезпечення.

На сьогодні заходи, реалізовані в рамках експерименту, сприяли одержанню реальних позитивних результатів, що свідчить про ефективність зосередження в одній структурі функцій з реєстрації платників страхових внесків, ведення їхнього обліку і контролю за сплатою внесків, проведення перевірок платників.

Позитивним результатом експерименту стало збільшення чисельності платників внесків, поліпшення платіжної і звітної дисципліни, підвищення якості контролю за повнотою надходжень коштів до фондів. Це свідчить про економічну доцільність об'єднання цих функцій. Водночас, у процесі експерименту визначено деякі проблемні питання; що потребують вирішення під час подальшого реформування фінансової системи. Зокрема, консолідація подібних функцій фондів соціального страхування на базі Пенсійного фонду спричинює певні ускладнення в процесі взаємодії фондів соціального страхування, зокрема щодо обміну даними системи персоніфікації внесків між фондами. Доцільним також є вивчення можливостей щодо організації фінансових потоків системи на етапі збирання й розподілу коштів за видами соціальної сфери через спеціальний рахунок Національного банку України.

Для того, щоб досягти відчутних позитивних зрушень у цій сфері можна лише створенням відповідних умов для подальшої детінізації заробітної плати в усіх сферах економічної діяльності, розширення бази сплати внесків на соціальне страхування, реалізації заходів щодо консолідації подібних функцій фондів соціального страхування. Для цього має бути оптимізовано бізнес - процеси фондів, удосконалено і уніфіковано їхню, організаційну структуру. В управлінні мають використовуватись сучасний менеджмент і застосовуватись новітні інформаційні технології. При цьому потрібно зберегти і примножити головні досягнення сформованої нині системи: страховий принцип фінансування, відокремленість бюджетів фондів, принцип паритетності участі сторін соціального партнерства в їхньому управлінні, гласність, прозорість і доступність соціального страхування для всіх верств населення.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали