Курсова робота «Проблеми ліквідності фондових ринків країн Центрально-Східної Європи», 2009 рік

З предмету Фінанси · додано 12.12.2009 16:39 · від Євген · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Теоретичні аспекти ліквідності фондового ринку 1.1. Поняття фондового ринку та його структура 1.2. Поняття ліквідності і його оцінка 1.3. Шляхи вирішення низької ліквідності ФР Розділ 2. Особливості розвитку та проблеми фондових ринків країн ЦСЄ 2.1. Особливості функціонування ФР в нових країнах-членах ЄС 2.2. Розвиток та проблеми фондового ринку України 2.3. Підходи до оцінки ліквідності фондового ринку Додаток 1: Локальні індекси фондових бірж Додаток 2: Капіталізація фондових ринків, у млн доларах США Висновк Список використаних джерел

Висновок

Фондовий ринок вирішує дуже важливу для економіки задачу - перерозподіл фінансових ресурсів між суб'єктами, забезпечуючи їх концентрацію в найбільш прибуткових і перспективних галузях. Для того, щоб фондовий ринок міг вирішувати покладену на нього задачу він має бути ліквідним.

Виходячи із аналізу даної роботи, а також беручи до уваги ряд інших досліджень, можна стверджувати, що процес становлення фондових ринків у Європі вже пройшов. Починаючи з 1990-тих років ринки активно розвивалися. Найбільш розвинутими ринками цього регіону є ринок Польщі, Угорщини та Чехії. Вони розвинули свої ринки за рахунок швидкої приватизації. Решта ж країн нарощували свої доходи відповідно до розвитку ринку. Вирішальним та ключовим поняттям у фондовому ринку є поняття ліквідності. Вона відображає активність операцій по торгівлі цінними паперами. Ринок є ліквідним, якщо відсутні проблеми по реалізації цінних паперів.

Акції крупних емітентів отримуються і продаються без особливих зусиль, а ось акції компанії другого ешелону, які іноді приносять своїм утримувачам великий прибуток, викликають у інвесторів виправдані побоювання, тому що є ризик, що, набуваючи такого паперу, можна потрапити в ситуацію, що продати її буде нікому.

Особливої ролі в даному контексті набувають маркет-мейкери, професійні учасники ринку цінних паперів, які, виставляючи подвійні котирування, підтримують ліквідність цінних паперів.

Щодо ринку України, то можна сказати що майбутній розвиток фондового ринку неможливий без реформування більшості складових ринку та усунення перешкод, що заважають цьому розвитку. Має бути переосмислена та суттєво підвищена роль фондового ринку у залученні інвестиційних ресурсів та спрямуванні їх на оновлення виробничого потенціалу, потрібно створити умови для становлення потужних інституційних інвесторів, потрібно повернути довіру інвесторів до нашого ринку.

Сьогодні об'єм грошових коштів, які в перспективі можуть опинитися на фондовому ринку, росте. На біржі з'являються нові учасники різні системи колективного інвестування, включаючи пайові фонди, інституційні інвестори, росте кількість приватних інвесторів. За наявності величезної грошової пропозиції перспективи фондового ринку колосальні. Тому біржі зацікавлені в створенні і розвитку високоліквідного ринку акцій нових емітентів та компаній середнього рівня капіталізації.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?