Курсова робота «Узагальнення теоретичних викладок щодо створення та розвитку промислово-фінансових груп в умовах ринкової економіки та визначення їх місця в економіці країни», 2008 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 10.12.2009 01:53 · від Dimk@ · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 5 Розділ 1. Створення промислово-фінансових груп в районах 7 1.1. Законодавче забезпечення щодо промислово-фінансових груп 7 1.2. Методи і сутність створення промислово-фінансових груп 12 1.3. Вплив промислово-фінансових груп на економічну безпеку держави 17 Розділ 2. Аналіз впровадження промислово-фінансових груп в україні 22 2.1. Дослідження ефективності створення промислово-фінансових груп 22 2.2. Оцінка ефективності створення промислово-фінансових груп 25 2.3. Методологія ефективності створення промислово-фінансових груп 27 Розділ 3. Шляхи удосконалення промислово-фінансових груп 32 3.1. Удосконалення створення промислово-фінансових груп 32 3.2. Удосконалення розвитку промислово-фінансових груп 34 Висновки 37 Список використаних джерел 39 Додатки 41

Висновок

На сьогодні в Україні існують крупні господарські структури, які відповідають формальним ознакам промислово-фінансових груп. Масштаб їхньої діяльності дозволяє активно впливати на стан національної економіки в цілому, багато в чому визначаючи напрями її подальшого розвитку.

ПФГ вже здатні на рівних не тільки взаємодіяти з крупними зарубіжними корпораціями, але й здійснювати експансію на світові ринки з власною конкурентною продукцією, вступати в боротьбу за формування та перерозподіл світового доходу. Зайве доводити, як це важливо зараз, в епоху глобалізації світового господарства та диктату транснаціональних корпорацій. Останнім прикладом є події навколо конкурсу з продажу польського металургійного комбінату HUTA Stali Czestochowa (HSC), в якому брала участь українська ПФГ «Індустріальна спілка Донбасу». Конкурсна пропозиція української сторони була найкращою серед пропозицій учасників конкурсу - американських, російських, українських, індійських компаній.

Разом з тим діяльність ПФГ формально не підпадає під дію профільного Закону України «Про промислово-фінансові групи в Україні» через його недосконалість. Таким чином, існуючі ПФГ як структури не оформлені на офіційному рівні та їхня діяльність не підпадає під спеціальний контроль, моніторинг та регулювання, що суперечить загальноприйнятій світовій практиці.

Історичний досвід показує, що визначальна роль в економіці розвинутих країн належить великим ПФГ. Можна стверджувати, що це є характерним для будь-якої країни, оскільки у країнах «третього» світу, що розвиваються, визначальна роль в економіці теж належить великим зарубіжним транснаціональним компаніям і національним ПФГ, які виникають. Десятиріччя співробітництва і конкурентного змагання виробили ефективний механізм їх співіснування і взаємного доповнення з тисячами дрібних і середніх підприємницьких організацій. Ефективно функціонує той, хто має конкурентну відзнаку.

Майбутнє економіки України нерозривно зв'язане з фінансово-промисловими групами. Штучне прискорення їх створення може призвести до самообману і дискредитації самої ідеї. Але й зволікання цього процесу може спричинити потенціальні матеріальні та моральні втрати. Тому треба всіляко вітати висвітлення будь-якого досвіду в справі вивчення проблем формування ПФГ.

Утворення промислово-фінансових груп, транснаціональних, а також горизонтальних та вертикальних холдингових компаній, науково-технічних центрів, технополісів, технопарків тощо. У перспективі ці структури мають стати основою науково-технологічного та інноваційного процесу держави. Але державі необхідно визначитися з пріоритетами економічного розвитку нашої країни. Якщо вона зацікавлена у сталому розвитку то необхідно співпрацювати з тими фінансово-промисловими інститутами які вже існують і спільно ясно і прозоро збільшувати конкурентоспроможність України. Лише при взаємодії держави з промислово-фінансовими групами, можна розраховувати на швидкі позитивні зміни в економіці. До речі, в світовій практиці ці структури стали потужними генераторами науково-технологічного прогресу і збільшили конкурентоспроможність своїх товарів в декілька десятків разів.

Стосовно перспектив подальшого розвитку ПФГ в Україні, то за оцінками більшості аналітиків становлення таких груп продовжуватиметься, але при цьому чітко помітні дві основні тенденції. По-перше, в існуючих ПФГ чітко простежується процес реструктуризації активів та системи корпоративного управління. Головний акцент робиться на розділ стратегічного центру прийняття рішень (керуюча компанія) та оперативного управління, яке передається управлінським командам за напрямами бізнесу (так звані профіт-центри). По-друге, найпотужніші ПФГ все частіше вносять до перспективних планів розвитку комплекс заходів, спрямованих на експансію капіталу за межі України.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?