Реферат «Розгляд строків захисту цивільних прав та особливості позовної давності», 2008 рік

З предмету Право · додано 10.12.2009 01:47 · від Dimk@ · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ І. Строки захисту цивільних прав 4 Розділ ІІ. Загальна характеристика позовної давності 7 Висновки 11 Список використаної літератури 12

Висновок

Строками (термінами) визначається період або момент у часі, зі спливом або настанням якого пов'язана певна дія чи подія, яка має юридичне значення. Строки є правовим засобом регулювання діяльності суб'єктів цивільного права, дисциплінують учасників правових зв'язків, забезпечують чіткість і визначеність у правах та обов'язках. Строки є суб'єктивно об'єктивною категорію. Суб'єктивною тому, що учасники цивільних правовідносин можуть їх встановлювати та змінювати, суд може відновити пропущені строки і інше. Об'єктивною тому, що його перебіг не залежить від волі людей.

Позовна давність - строк, у межах якого особа може звернутися за захистом свого порушеного права шляхом вчинення позову. Строки позовної давності встановлюються законодавством, і будь-які угоди, направлені на скорочення цього строку, є недійсні.

Позовна давність, встановлена законом, може бути збільшена за домовленістю сторін у формі відповідного письмового договору. В той же час вона не може бути скорочена за домовленістю сторін.

Перебіг позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка порушила право.

Новий Цивільний кодексу України встановлює такі спеціальні строки позовної давності: один рік (недоліки проданого товару, скасування договору дарування і інші); п'ять років (про визнання заперечуваного правочину недійсним); десять років (про застосування наслідків недійсності правочину).

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?