Дипломна робота «Формування каліграфічних навичок у молодших школярів під час вивчення математики», 2009 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 09.12.2009 11:12 · від xxx · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Актуальність теми, мета і завдання дослідження. Об’єкт та методи дослідження РОЗДІЛ 1. Психолого-педагогічні аспекти формування у молодших школярів каліграфічних умінь і навичок 1.1. Розвиток наочно-образного та наочно-дійового мислення учнів початкових класів 1.2. З історії розвитку каліграфії РОЗДІЛ 2. Вибрані питання формування і розвитку каліграфічних навичок учнів початкових класів на уроках математики 2.1. Підготовчий етап формування каліграфічних умінь і навичок першокласників 2.2. Формування умінь і навичок письма цифр, букв та математичних символів 2.3. Хвилинка каліграфії на уроках математики у 1 – 4 класах 2.4. Аналіз результатів експериментального дослідження Висновки Література Додатки

Висновок

На основі аналізу психолого-педагогічної та навчально-методичної літератури, а також на основі проведеного експериментального дослідження можна зробити деякі висновки:

— Розвиток наочно-образного мислення відбувається в діяльності, характер якої вимагає оперування образами різного ступеня узагальнення, схематичного зображення предметів і їх символічного відображення. Воно є основою формування каліграфічних умінь і навичок молодших школярів.

— Одним із завдань навчання математики у першому класі є формування навичок правильного, розбірливого і в міру швидкого письма цифр. Оволодіваючи такими навичками, учні зустрічаються з певними труднощами, що пов'язані з аналізом цифри, сприйманням її цілісного образу, розташуванням на сторінці зошита. Акуратне й правильне написання цифр - важлива умова розвитку культури математичного письма.

— Робота над каліграфією, технікою письма - важлива складова початкового навчання. Формування графічних навичок учнів розпочинається з перших уроків навчання й продовжується протягом усього періоду передування дитини в початкових класах.

— На підготовчому етапі формування каліграфічних навичок першокласника пропонується комплекс вправ на побудову різних графічних елементів, обведення фігур по клітинках і за пунктиром, штрихування, розфарбовування та ін. Засвоївши їх, вона легко перейде до написання цифр, пізнаючи в них уже знайомі елементи. Паралельно вводиться побудова цифр на основі графічних елементів, засвоєних раніше. Дитина побачить, що писати цифри - просто.

— Правильне поєднання традиційних і нетрадиційних прийомів формування каліграфічних навичок на уроках математики сприяє подоланню формалізму у знаннях учнів, розвиткові пізнавальних інтересів, мобілізації їх уваги і активності.

— Завдання вчителя у формуванні каліграфічних навичок - зробити цей процес цікавим, пізнавальним, перенести весь дитячий запал у роботу. Розроблена система хвилинок каліграфії заохочує дітей до навчання, робить уроки і зошити нестандартними, цікавими, формує естетичні смаки, привчає до охайності.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?