Реферат «Хореографічна культура та її вплив на виховання дітей», 2005 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 09.12.2009 11:08 · від xxx · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ І. Розвиток хореографічного мистецтва ІІ. Танцювальне мистецтво, як терапія для душі та тіла ІІІ. Танець та його вплив на виховання дітей 3.1. Танець, як засіб виховання дітей 3.2. Хореографія – культура руху 3.3. Теорія музики (ритміка) – початкові знання 3.4. Лікувальна гімнастика Висновки Використана література

Висновок

Підсумовуючи наведене, можемо констатувати, що українська національна культура виплекала прекрасні традиції хореографічного мистецтва і має значні перспективи їх розвитку.

Тому шкільна практика постійно звертається до кращих надбань українського танцювального мистецтва, яке сприяє вихованню особистісної культури, розвитку творчих здібностей школяра. Радість від творчого саморозкриття у танці – на концерті і під час уроку – ось що має бути неодмінною умовою навчання школярів.

Заняття танцями знімають зайве м'язове та нервове напруження, підвищують фізичне здоров'я та покращують емоційний стан школяра. Як вид мистецтва танець розвиває здатність до самоусвідомлення та сприймання навколишнього світу і є важливим чинником естетичного виховання, розвитку творчих здібностей особистості, її інтелекту.

Хореографія – як мистецтво танцю, а “танець є втіленням думки і почуття засобами умовних рухів, жестів та поз” пробуджує в учнів інтерес до цього виду мистецтва, розвиває координацію рухів, уміння володіти своїм тілом, глибше розуміти музику, яка супроводжує танець. Володіння елементами танцювальної азбуки дозволяє школярам брати активнішу участь в культурному житті класу та школи, сприяє свободі спілкування між однолітками, вселяє почуття впевненості у своїх можливостях, а головне – розширює горизонти пізнання мистецтва у всіх його різновидах. Музично-ритмічна діяльність розвиває емоційну сферу, уяву, художньо-образне мислення школяра, робить його більш емпатійним, комунікативним.

Теоретико-методичні основи хореографічної діяльності школярів закладені в програмі ”Хореографія” (автор А.Тараканова), розробленій відповідно до вимог Державного стандарту початкової загальної освіти, змістової лінії ”Хореографічне мистецтво”.

Мету програми автори визначають як сприяння естетичному вихованню та фізичному розвитку підростаючого покоління, а серед завдань визначають наступні:

- подача учням початкової хореографічної підготовки;

- виявлення нахилів дітей і задоволення їх потреб у руховій активності;

- розвиток почуття ритму, хореографічної виразності, координації рухів і на цій основі виховання художнього смаку;

- уміння повноцінно сприймати мистецтво танцю.

Отже, ця програма використовується як базова у розробці програм гурткової роботи, уроків ритміки в позашкільних навчальних закладах. Головною метою занять з ритміки ставимо не лише забезпечення початкової хореографічної підготовки, але й виявлення та розвиток творчої обдарованості дітей, виховання в них естетичних почуттів, розуміння кращих.

На мій погляд, процес танцювальної діяльності може значною мірою вплинути на естетичне виховання дитини, якщо будувати його на основі культурологічного принципу, який включає культуродоцільність, чуттєвість як сукупність емоційних відчуттів, готовність дитини до виконавчої творчості. При цьому можливе активне залучення дошкільників до культурних цінностей, а також підведення дітей до визначення місця національної культури у світовій. З огляду на це особливого значення набуває інтеграція інтелектуального, особистого та діяльного компонентів у процесі естетичного виховання при пріоритеті формування чуттєвого, емоційного ставлення дитини до мистецтва, а також підготовка педагога до забезпечення такої спрямованості педагогічного процесу.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?