Курсова робота «Формування та використання Пенсійного фонду України», 2008 рік

З предмету Фінанси · додано 08.12.2009 01:43 · від Dimk@ · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 5 1. Теоретичний аспект функціонування Пенсійного фонду 7 1.1. Правові засади діяльності Пенсійного фонду України 7 1.2. Функції Пенсійного фонду 9 1.3. Деякі аспекти бюджетного дефіциту Пенсійного фонду України 13 2. Аналіз формування і використання Пенсійного фонду України 16 2.1. Визначення платоспроможності Пенсійного фонду 16 2.2. Аналіз динаміки та структури формування та використання Пенсійного фонду 21 2.3. Механізм удосконалення пенсійної системи в контексті побудови соціальної держави 25 3. Перспективи розвитку пенсійної системи 30 3.1. Перспективи щодо відновлення фінансової рівноваги 30 3.2. Передумови успішного реформування пенсійного забезпечення в Україні 33 Висновки 36 Список використаної літератури 38 Додатки 40

Висновок

Відповідно до Положення про Пенсійний фонд України останній є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування витрат на виплату пенсії, допомоги на поховання пенсіонерів, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України.

Завданнями Пенсійного фонду є збір та акумуляція коштів, призначених для пенсійного забезпечення, повного і своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій та інших соціальних виплат, що здійснюються з його коштів, ефективне використання коштів цього фонду, здійснення у межах своєї компетенції контрольних функцій, удосконалення методів фінансового планування, звітності та системи контролю за витрачанням коштів Пенсійного фонду; участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері пенсійного забезпечення та соціального страхування.

Ще одним кроком удосконалення роботи Пенсійного фонду в країні є введення накопичувальної пенсійної системи. В Пенсійному фонді почався експеримент з випробування організаційно-технологічного забезпечення роботи накопичувального фонду страхування. Таким чином, державою робиться ще один крок до прийняття другого, накопичувального рівня пенсійної системи України.

Невідкладним завданням пенсійної реформи, що також сприятиме зростанню фінансової стабільності пенсійної системи, є врегулювання цивілізованим шляхом питання щодо пільгових пенсій державним службовцям, народним депутатам, прокурорам, суддям, науковцям, журналістам тощо, завдяки чому буде знято проблеми дискримінації та нерівності права громадян щодо розмірів призначених пенсій.

На сьогодні пенсійна система України не встановлює справедливого співвідношення між внесками й виплатами, а розподіляє наявні ресурси за усередненою схемою.

Незадовільне наповнення дохідної частини бюджету Пенсійного фонду пов'язане серед іншого і з заборгованістю підприємств зі сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Усе зазначене потребує дослідження впливу на формування системи пенсійного забезпечення в Україні внутрішніх та зовнішніх факторів, серед яких головними є демографія, виробництво, рівень життя, зайнятість, податкова система, фінансовий ринок, грошовий обіг, стратегія розвитку.

На наш погляд, реформування пенсійного забезпечення в Україні проводиться у двох напрямках:

- удосконалення державного пенсійного забезпечення шляхом наближення середньої пенсії до рівня середньої заробітної плати та її прямої залежності від рівня заробітної плати;

- розвиток недержавного добровільного пенсійного забезпечення.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?