Реферат «Визначення класифікації ризиків та захист від них за допомогою страхування», 2008 рік

З предмету Страхування · додано 08.12.2009 01:22 · від Dimk@ · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Ризики та їх класифікація 4 2. Ризики в діяльності торгівельного підприємства 8 3. Види страхування щодо захисту від ризиків 11 Висновки 14 Список використаної літератури 16

Висновок

Негативними наслідками непевної події можуть бути не лише прямі втрати (збитки), а й непрямі, скажімо, недоотримана (втрачена) очікувана користь, якої планувалося досягти у процесі господарської діяльності. Звідси випливає такий висновок: ризик — це ймовірність зазнати втрат очікуваної економічної (фінансової) користі або прямих збитків через появу непевної (випадкової) події, що стосується майнового інтересу членів суспільства.

За своїм походженням ризики поділяються насамперед на природні та антропогенні. Причини природних ризиків — випадкові події та стихійні явища — зовсім не залежать від діяльності людини, тоді як антропогенні ризики виникають лише внаслідок різноманітної господарської та науково-технічної діяльності людей.

Ризики, ототожнюванні з ризикогенними об'єктами, можуть класифікуватися згідно з критерієм сутності їх безпосередніх носіїв. З огляду на це ризики поділяються на майнові та особисті.

Оскільки ризики сприймаються здебільшого за кількісними параметрами, то дуже важливим є їх поділ на класи за критерієм розміну. За цим критерієм розрізняють катастрофічні, великі, середні, малі та незначні ризики.

З метою уніфікованого підходу до страхового обслуговування великих і катастрофічних ризиків усі ризики спеціальними директивами ЄС були умовно поділені на дві основні категорії: великі та масові. Масовими визнаються такі ризики, які немає підстави відносити до великих. У свою чергу, до великих ризиків віднесені ті ризики, які генеруються в найбільш ризикогенних галузях господарської діяльності.

З переліку небезпечних вже застрахованих ризиків представники торгівельних підприємств максимальну оцінку надали ризику пожежі (32,4%). Різні дослідження матеріальних втрат торгових підприємств засвідчують, що втрати від пожежі найбільш значущі для торгівлі. Другу позицію зайняв ризик - стихійні лиха (18,9%), а третю - пошкодження транспорту (17,6%).

У ході проведеного нами опитування представників торгівельних підприємств м. Чернівці з'ясовано, що найчастіше користуються послугами страхової компанії підприємства колективні, організаційно-правової форми ТОВ чи ВАТ, промислового та спеціалізованого профілю, які займаються гуртовою та роздрібною торгівлею, чисельність працюючих в яких понад 50 осіб, з торговельною мережею від б і більше точок, з торговельною площею більше 51 кв. м, з кількістю постачальників товарів від 26 й більше, з товарооборотом від 101 тис. грн. на місяць, з системою самообслуговування, які працюють цілодобово, мають відомчу охорону та відео спостереження, забезпеченні автотранспортними засобами більше трьох одиниць, з вітчизняним та іноземним капіталом, з досвідом роботи від трьох років.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?