Курсова робота «Теорія суспільних благ», 2008 рік

З предмету Мікроекономіка · додано 07.12.2009 19:16 · від Настена · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1.Теорія суспільних благ 4 1.1. Суспільні блага та оптимальний обсяг їх надання 4 1.2. Проблеми надання суспільних благ 12 1.3. Теорія «першого найкращого» та «другого найкращого» 15 2. Теорія суспільного добробуту 18 2.1. Ефективність за Парето та соціальний оптимум 18 2.2. Критерії суспільного добробуту 23 2.3. Зовнішні ефекти.Теорема Коуза 26 Висновки 33 3. Моделювання поведінки фірми на ринку товарів та послуг Варіант № 12 34 Список використаної літератури 37

Висновок

Головним питанням теорії добробуту в умовах ринку є економічна оптимізація, що розуміється як максимальна продуктивність витрат праці, досяжна при раціональному використанні ресурсів. У крапці оптимуму продуктивні фактори сполучаються із сумою потреб, виробничий потенціал відповідає споживчому потенціалу. Вичерпання всіх виробничих можливостей і насичення потреб всіх членів суспільства вважаються ознакою оптимуму. Результатом оптимізації є ціни, тому що оцінки — це коштів визначення оптимального стану економіки. Економіко-математична теорія, розроблена західними й вітчизняними економістами-математиками (А. Курно, И. Госсен, Т. Тюнен, Л. Вальрас, Дж. Хікс, П. Самуельсон, А. Вальд, К. Ерроу, Ж. Дебре, Л. Мак-Кензи, Д. Гейл, А. Гранберг, Л. Канторович, В. Лівшиць, В. Полтерович і ін.), підтверджує необхідність ринку, децентралізації.

Для оптимуму потрібне визначення функцій суспільного добробуту. Зміна споживання пов'язане зі зміною ресурсів, рівнів корисності, технології виробництва, структури переваг споживачів.

Для створення оптимальних соціальних умов максимізації індивідуального добробуту необхідна стабільність загальної конкурентної рівноваги, що, у свою чергу, залежить від високої економічної культури споживачів і виробників, їхнього вміння брати участь у ціновій конкуренції, орієнтуватися на максимізацію корисності. Конкурентна рівновага в умовах зробленого ринку втілює форму оптимуму.

Треба, однак, ураховувати й труднощі, що виникають у процесі функціонування ринку. Моделі оптимізації не пристосовані для дослідження таких проблем, як узгодження цілей, взаємодія на ринку, вплив політики доходів на розподіл благ.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?