Курсова робота «Рахункова палата України як найвищий орган державного фінансового контролю», 2009 рік

З предмету Контроль, аудит, ревізія · додано 06.12.2009 14:41 · від Palach · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 4 1. Рахункова палата Верховної Ради України, її функції, права та обов’язки 6 2. Порядок проведення державного фінансового контролю Рахунковою палатою України 15 3. Проблематика здійснення державного фінансового контролю Рахунковою палатою Верховної Ради України 32 Висновки 40 Список використаної літератури 42 Додаток а

Висновок

Важливий елемент економічної безпеки держави – фінансова безпека. Це є головною умовою виконання державою самостійної фінансово-економічної політики відповідно до своїх національних інтересів. Сутність фінансової безпеки держави в цілому можна визначити, як стан економіки в якому забезпечується формування прибуткових фінансових потоків держави в об’ємі необхідному для виконання її завдань і функцій.

Відповідно до пунктів 8, 9 статті 7 Закону України "Про Рахункову палату", до повноважень Рахункової палати віднесено проведення експертизи проектів Державного бюджету України, а також проектів законів та інших нормативних актів, міжнародних договорів України, загальнодержавних програм та інших документів, що стосуються питань державного бюджету і фінансів України, здійснення аналізу та дослідження порушень і відхилень бюджетного процесу, підготовка та внесення до Верховної Ради України пропозицій щодо їх усунення, а також вдосконалення бюджетного законодавства в цілому.

Майже за десятиріччя своєї діяльності Рахункова палата зуміла вирішити головне завдання - сформуватися як дієздатний конституційний орган, створити основи і розробити нову ідеологію публічного, незалежного зовнішнього державного фінансового контролю в Україні. Вона зуміла звернути увагу суспільства на хибну систему використання бюджетних коштів, показати, що гроші державного бюджету - це гроші не Уряду і Мінфіну, а гроші платників податків, суспільні кошти - кошти кожного з нас. Слід зазначити, що саме у цьому проявляється сутність Рахункової палати як органу, діяльність якого не можна звести до контрольно-ревізійної. Рахункова палата є органом, який дає суспільству та органам влади незаангажовану реальну інформацію щодо стану управління коштами Державного бюджету України.

Рахунковою палатою започатковано здійснення нових перспективних напрямів роботи, як відповідей на виклики сьогодення: це - проведення аудиту інформатизації державного управління; аудиту державних закупівель; екологічного аудиту; аудиту енергозбереження, проведення спільних, разом із закордонними колегами міжнародних контрольних заходів систем тощо.

Враховуючи важливість даної проблеми необхідні дослідження у доцільності включення напрямків діяльності Рахункової палати Верховної Ради України контроль за забезпеченням фінансової безпеки України ході бюджетного процесу. Це розробка відповідної нормативно-правової бази, визначення внутрішньої і зовнішньої небезпеки, а також ознак, на основі яких дії учасників бюджетного процесу наносять збитки фінансовій безпеці України і т.д. Рахункова палата України мала б давати оцінку виконання цих ознак і підготовляти відповідні звіти для парламенту, а також інформувати широкі верстви населення. Крім того, повинні бути розроблені принципи розкриття інформації в звітності держаних органів виходячи з вимог забезпечення фінансової безпеки країни.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?