Курсова робота «Акція як вид цінного паперу», 2009 рік

З предмету Право · додано 05.12.2009 18:19 · від 7Zeus · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Поняття та характеристика акцій 1.1. Акції як вид цінного паперу 4 1.2. Різновиди акцій 12 Розділ 2. Права і обов’язки акціонерів, їх вплив на акцію 2.1. Особливості українських акцій та їх товариств 18 2.2. Сучасний підхід щодо викупу акцій 22 Розділ 3. Політика та фактори дохідності акцій 3.1. Розрахунок дивідендів за акціями товариств 25 3.2. Фактори, що впливають на дивідендну політику 29 Висновок 32 Список використаної літератури 34

Висновок

В даній курсовій роботі, тема якої “Акція,як вид ціного паперу”, ми дали визначення поняттю і охарактеризували види акції, ознаки цінних паперів, особливості правого регулювання цінного паперу як об'єкта цивільних прав. Цивільне право є найбільш об'ємною галуззю в правовій науці, тому саме в ньому для правильного вирішення певного питання необхідно дати чітку характеристику тому чи іншому об'єкту, класифікувати його за ознаками і призначенням, вказати кількісні і якісні його сторони, що дасть змогу об'єктивно винести рішення.З викладеного в даній роботі теоретичного матеріалу, який базується на нормативно-правовій базі України і ряду міжнародних договорів в яких Україна приймає безпосередню участь.

1. Розвиток фінансових ринків залишається важливим компонентом реформ навіть в найбільш розвинених перехідних економіках. Створення ринків капіталу, здатних забезпечувати фінансування для підприємств країни, є однією з передумов забезпечення тривалого економічного зростання.

Глобалізація фінансових ринків, яка надає можливість багатьом компаніям залучати кошти і за кордоном, не може створити ефективну заміну фінансовим інститутам всередині країни. У зв’язку з цим важливість розвитку ринку акцій в Україні не можна применшувати.

2. На відміну від облігацій, які є зобов’язанням емітента перед інвестором періодично виплачувати проценти і основну суму боргу згідно з узгодженим графіком, акція – це цінний папір, який позначає право власності і дає право власнику на частку активів і прибутків компанії (корпорації) пропорційно до розміру його пакету. Емісія акцій здійснюється підприємствами з метою залучення коштів для розширення діяльності або фінансування різноманітних проектів. Кошти також можна залучати шляхом запозичення, зокрема, через випуск облігацій.

Емісія акцій у порівнянні з запозиченням капіталу має такі переваги:

через акції можна залучити більше коштів, ніж через запозичення;

відсутність необхідності робити регулярні платежі для боргових виплат;

і недоліки:

продаючи акції, основні власники підприємства віддають частину своєї

власності іншим акціонерам;

акціонери мають право впливати на діяльність компанії.

3. Виходячи з досвіду країн Східної та Центральної Європи, можна стверджувати, що розвиток ринку акцій тісно пов’язаний з процесом приватизації державної власності. Швидка приватизація в Польщі та Чеській Республіці, в ході якої державні компанії стали власністю широкого кола інвесторів (зокрема, завдяки продажу за приватизаційні ваучери), стала одним з головних факторів формування ліквідного ринку акцій в цих країнах.

4. Досвід Польщі особливо цікавий, оскільки польський уряд, з метою підтримки активності на ринку акцій, практикував продаж пакетів державних компаній за заниженими цінами. У той же час, повільний і невпорядкований приватизаційний процес в Україні та Росії відстрочив прихід на підприємства двох країн нових ефективних власників з інвестиціями і призвів до того, що багато привабливих компаній за безцінь перейшли під контроль місцевих бізнес-груп, позбавивши уряд значної суми доходів від приватизації. Крім того, Україна та Росія пережили неприємний досвід так званих “пірамідних схем” - фіктивних інвестиційних компаній, яким обіцянками надприбутків вдалося ошукати велику кількість мало обізнаних з фінансовими тонкощами громадян. Пройшли роки, перш ніж довіра до інвестиційних компаній і фінансових інституцій взагалі у цих країнах відновилася до рівня, сприятливого для розвитку цивілізованого ринку акцій.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення