Курсова робота «Інститут президента в системі органів державної влади: світовий вимір», 2008 рік

З предмету Право · додано 04.12.2009 02:48 · від You. · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Історичний розвиток інституту президента в різних країнах світу 5 2. Загальні положення про сучасний інститут президентства: Поняття та ознаки інституту президента 14 Правовий статус глави держави в різних країнах світу 17 Особливості порядку обрання президента в правових системах різних країн світу 20 3. Проблеми і перспективи розвитку інституту президентства в різних країнах світу 24 Висновок 31 Список використаної літератури 32

Висновок

Дослідивши феномен інституту президентства у різних країнах світу, можна з впевненістю наголосити, що він відіграє особливе значення в політичному житті багатьох держав, адже прерогативи дозволяють йому чинити владний вплив на важливі суспільно-політичні процеси.

Інститут президентства являє собою невід’ємний елемент державно-функціональної системи в багатьох країнах Європи, Азії, Африки, Північної ті Південної Америки. Одночасно, кожна з держав характеризується своїми специфічними особливостями, своєю різновидністю республіканської форми правління, і в залежності від цього якісно відрізняється статус й повноваження президента в цій країні. В умовах президентської республіки президент, маючи одночасно повноваження глав держави і уряду, повинен бути ефективним політичним лідером. У напівпрезидентській республіці президент нерідко виступає у ролі арбітра у відносинах Кабміну і парламенту, а у парламентській республіці - наділяється статусом “першого громадянина” країни. Однак за будь-якої політичної системи глава держави несе особливу відповідальність за збереження законності, злагоди і стабільності в суспільстві.

Залишаючись в рамках своїх конституційних повноважень президент повинен активно використовувати потенціал високої посади та вирішувати багато проблем суспільного розвитку.

При дослідженні феномену президентської влади неможливо було обмежитися лише аналізом конституційних й інших норм, які безпосередньо відносяться до президентства. Не менш важливим стало і визначення співвідношення цих норм з політичною практикою президентів. Це забезпечило досить глибоке визначення основних проблем функціонування даного інституту в різних країнах світу та доцільність їх вирішення.

Як бачимо, на даному етапі історичного розвитку інститут президентства потребує значного юридичного і практичного вдосконалення, та для багатьох країн він являється вирішенням базових політичних проблем.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали