Реферат «Коротка характеристика відносин між Туреччиною та Євросоюзом», 2008 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 03.12.2009 22:30 · від You. · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Поетапний розвиток відносин між Туреччиною та Євросоюзом крізь призму історії. 2. «За» і «проти» членства Туреччини в Європейському Союзі: 2.1. Стратегічні аргументи вступу Туреччини до ЄС; 2.2. Політичні аспекти членства; 2.3. Економічні „за” та „проти” долучення Туреччини до ЄС; 2.4. Культурно-цивілізаційні мотиви. 3. Сучасні вектори євроінтеграції Туреччини, перспективи розвитку відносин. Висновки Список використаної літератури

Висновок

На сучасному етапі ініціатива вступу Туреччини у Європейський Союз залишається головною ціллю зовнішньої політики, зі впевненістю можна припустити, що у найближчому майбутньому, турецьке керівництво буде слідувати саме прозахідній політиці. Тим більше, що у самій республіці ця ініціатива підтримується більшістю населення.

Підводячи підсумки, варто зазначити, що небажання бачити Туреччину повноправним членом ЄС обумовлюється низкою причин. Найголовнішими серед них є:

• ТР не є європейською країною;

• країна є бідною і для ЄС буде важким тягарем фінансування витрат, пов’язаних зі вступом і перебуванням цієї її в організації;

• вперше членом клубу країн із переважно християнським населенням стане мусульманська держава, яка має майже 65 мільйонів населення.

Безумовно, що країна таких розмірів і з таким населенням намагатиметься посилити свій вплив. Таким чином Туреччина в ЄС стане фактором влади, її слово буде мати вагу і вона зможе скористатися своїм правом вето. В таких умовах ЄС навряд чи вдасться зберегти свою рівновагу.

Позиція ж прихильників вступу Туреччини до ЄС пояснюється:

• бажанням впровадити в Європі сучасний помірний демократичний іслам, орієнтований на європейські цінності і дотримання прав людини, а таким чином створити противагу радикальному ісламу;

• низкою економічних причин, зокрема, значимістю експорту товарів у країни ЄС, транзитними вигідними аспектами;

• можливість для ЄС приймати активну участь у формуванні близькосхідної політики і вирішенні проблем цього регіону, уникнути “зіткнення цивілізацій”, отримати доступ до енергоресурсів Близького Сходу, Кавказу і Середньої Азії.

• тим, що Туреччина, яка до 2015 р. стане найбільшою країною у Євросоюзі, перетвориться на надійний захист для країн об’єднання від терористичної загрози зі Сходу, а ЄС, в свою чергу, прищепить Туреччині риси держави, що базуються на загальноєвропейських цінностях.

Варто сказати, що Туреччині вдалось задовольнити економічні критерії на вступ до ЄС, і значний рівень інтегрованості і навіть комплементарності турецької економіки з європейською є найкращим свідченням прогресу, досягнутому в економічній сфері.

Отже, вступ Туреччини до ЄС відповідає її євроінтеграційним прагненням, дозволяє відчути себе європейською країною. Але для того, щоб стати повноправним членом, Туреччині доведеться ще пройти довгий шлях і багато зробити для того, щоб відповідати стандартам ЄС. Прогнозується, що це відбудеться не раніше 2015 року, але гарантій цього немає.

Інтеграція Туреччини неодмінно призведе до докорінних змін в системі ЄС, але цей факт є очевидним і зводиться лише до питання часу. Для того, щоб ці зміни не призвели до негативних наслідків, обом сторонам необхідно вирішити всі наявні та можливі проблеми.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали