Курсова робота «Конституційно-правовий статус Верховної Ради України», 2009 рік

З предмету Право · додано 30.11.2009 00:46 · від Генерал · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Порядок формування Верховної Ради України 4 2. Структура Верховної Ради України 11 3. Функції та повноваження Верховної ради України 19 4. Конституційно-правовий статус Верховної Ради України 27 Висновки 32 Список використаної літератури 33

Висновок

Спочатку Законом України «Про вибори народних депутатів України» від 18 листопада 1993 року було впроваджено мажоритарну виборчу систему абсолютної більшості. Вибори проводилися по 450 одномандатних виборчих округах. Право висування кандидатів у депутати належало громадянам України, які мають право голосу, і реалізувалося ними як безпосередньо, так і через політичні партії, їх виборчі блоки та трудові колективи. Обраним вважався кандидат у депутати, який одержав на виборах більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні, але не менш як 25 відсотків від числа виборців, внесених до списків виборців даного округу. Вибори визнавалися такими, що не відбулися, якщо в них взяло участь менш як 50 відсотків від числа виборців, внесених до списків виборців даного округу.

Загальний вияв компетенція парламентів знаходить у їхніх функціях: законодавчій, фінансовій, установчій, контрольній, судовій, зовнішньополітичній. Ці функції є узагальненими основними напрямами діяльності парламентів і саме як функції у конституціях не визначаються. У межах кожної із функцій парламенти наділяються низкою повноважень. Розрізнення функцій має умовний характер, окремі повноваження парламентів можуть бути складовими кількох функцій.

Народний депутат України - обраний відповідно до Закону України «Про вибори народних депутатів України» представник Українського народу у Верховній Раді України та уповноважений ним протягом строку депутатських повноважень здійснювати повноваження, що дає можливість брати участь у законотворчій діяльності та здійсненні інших функцій Верховної Ради України.

Принципами статусу народного депутата України є: 1)вільний депутатський мандат; 2) здійснення повноважень народним депутатом на постійній основі; 3) несумісність депутатського мандата з іншими видами діяльності; 4) рівноправність депутатів; 5)депутатська недоторканність і депутатський індемнітет.

Як видно із викладеного вище, Верховна Рада України – складний і надзвичайно важливий орган державної влади.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?