Дипломна робота «Розробка комплексу маркетингових комунікацій для торгового підприємства "Монарх"», 2009 рік

З предмету Маркетинг · додано 28.11.2009 17:44 · від Алёна · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Принципи розробки комплексу маркетингових комунікацій для торгового підприємства 1.1. Комплекс маркетингових комунікацій: зміст, елементи, характеристика 1.1.1. Реклама. Її функції, цілі, переваги і недоліки 1.1.2. Стимулювання збуту, як один з видів маркетингових комунікацій 1.1.3. Особисті продажі 1.1.4. Презентація товару (мерчандайзинг) 1.1.5. Зв'язки з громадськістю (Public Relations) 1.2. Особливості планування комплексу просування у роздрібній мережі 1.3. Методи визначення бюджету рекламної компанії 1.4. Ефективність рекламної діяльності; принципи забезпечення і способи оцінки 2. Дослідження маркетингового середовища роздрібних підприємств взуття в Україні 2.1. Аналіз загальних тенденцій на ринку взуття 2.2. Дослідження рівня розвитку торгових мереж взуття 2.3. Аналіз мікросередовища роздрібної мережі “Монарх” в м.Харкові 2.3.1. Характеристика діяльності компанії «Пальмира Рута» і «Монарх» 2.3.2. Оцінка конкурентної ситуації на ринку роздрібної торгівлі взуттям в м.Харків 2.3.3. Аналіз основних фінансових показників 3. Розробка засобів маркетингових комунікацій для торгового підприємства «Монарх» і оцінка їх ефективності 3.1. Визначення цільового сегменту для впровадження комплексу маркетингових комунікацій 3.2. Оптимізації товарного асортименту магазину «Монарх» 3.3. Застосування заходів з мерчандайзингу і оцінка їх ефективності 3.3.1. Рекомендації з оптимізації розміщення торгового устаткування 3.3.2. Створення атмосфери магазину 3.4. Впровадження рекламних заходів і стимулювання збуту в магазині “Монарх”, оцінка їх ефективності Висновки Список джерел інформації Додаток А – Опитувальний лист клієнтів мережі «Монарх»

Висновок

В дипломній роботі висвітлюються питання розробки комплексу маркетингових комунікацій і оцінки їх ефективності для торгового підприємства - мережі взуття “Монарх” з метою покращення конкурентної позиції. При вирішенні поставлених в роботі завдань були отримані наступні результати.

Найвищою метою сучасних маркетингових комунікацій є вплив на потенційних споживачів у такий спосіб, щоб вони придбали товар саме цього, конкретного підприємства. Для реалізації цієї мети використовуються такі інструменти, як реклама, стимулювання попиту, робота з громадськістю, персональний продаж, участь у виставках та ярмарках, прямий маркетинг, реклама на місці продажу та сучасна упаковка продукції. Кожному елементу властиві власні специфічні прийоми комунікації.

Оскільки об’єктом дослідження був взуттєвий магазин, в роботі наведено маркетинговий аналіз ринку взуття України.

За даними маркетингових досліджень, було виявлено, що імпорт взуття значно перевищує експорт, місткість внутрішнього ринку взуття, оцінюється в інтервалі -–320-330 млн. пар на рік (2,7 пари на 1 людину). Насиченість ринку достатньо висока, має тенденцію до зростання і складає 30 % з вітчизняного взуття і близько 70% з імпортного.

Велика частина імпорту взуття в Україну припадає на країни азійського регіону (Китай, В’єтнам, Туреччина, Таїланд) – 83,5%, менша – на країни близького зарубіжжя (Росія, Німеччина, Італія) – біля 9%. Найбільшим світовим виробником і експортером взуття є Китай.

З кожним роком в Україні збільшується кількість взуттєвих фірмових магазинів. Лідером по Україні є підприємство – “Інтертоп”, по Харкову – “Монарх”. Маркетингові дослідження, підтверджують, що покупці все більше взуття купують в магазинах, у них потроху формуються нові переваги у скоєнні покупки взуття.

Мережу магазинів “Монарх” представляє російсько-українська торгівельна компанія “Пальмира-Рута”. На сьогодні мережа нараховує 84 магазини, з них 10 в м.Харкові. Найбільший в Харкові магазин взуття “Монарх” зручно розташований на пр.Московському,7. Взуття, представлене в магазинах “Монарх”, виробляється в Бразилії, Німеччині, Китаї і Україні. Проведений аналіз конкурентної ринкової ситуації на ринку взуття в м. Харкові, дозволив виділити конкурентні переваги підприємства. Це представлення широкого товарного асортименту взуття для різних ринкових сегментів - середній та вище середнього. Аналіз діяльності магазинів «Монарх» дозволив провести SWOT–аналіз. Проведені дослідження вказують, що в своїй товарній політиці мережа “Монарх” повинна орієнтуватися на покупців із середнім рівнем доходів, у віці 25-40 років, які цінують якісне модне взуття, за відповідним рівнем цін.

Для всесторонньої оцінки ефективності діяльності роздрібного підприємства "Монарх", було проведено розрахунок системи показників фінансово-господарської діяльності: товарообіг, витрати обігу, прибуток, рентабельність. За результатами можна констатувати, що фінансовий стан роздрібного підприємства "Монарх" є фінансово-стійким, з позитивною динамікою розвитку.

За результатами дослідження показників структури товарного асортименту у магазині “Монарх” по кожній з 4-х товарних ліній: взуття, шкіряна галантерея та аксесуари, засоби догляду за взуттям і панчохо-шкарпетні вироби, було виявлено, що асортимент взуття дозволяє задовольняти твердо сформований попит, бо коефіцієнти стійкості, глибини, оновлення мають оптимальні значення для магазинів такого типу, загальна кількість представлених моделей за сезон складає біля 1000 одиниць.

За результатами дослідження ефективності технічного планування торгового залу магазину взуття “Монарх”, на основі розрахунку коефіцієнтів настановної і експозиційної площі, було розроблено рекомендацій з оптимізації розміщення торгового устаткування.

1. Перенести стелаж з “Домашнім взуттям” до зони біля каси, бо така продукція є недорогою і належить до імпульсивної покупки.

2. На місце товарної групи “Домашнє взуття” введення стелажу – «Спеціальна пропозиція», де кожного місяця виставлявся б товар, по пониженій на ціні.

3. Ввести “зону постійно діючого розпродажу, де виставляти взуття, яке було не розпродано минулого сезону за зниженими цінами.

4. Перенесення товарної групи “Чоловіче взуття ” у зону першої уваги покупця (за психологічними особливостями поведінки в магазині, чоловіки хочуть зробити покупку терміново).

5. Зміщення групи “Взуття під ТМ Монарх” в глибину торгового залу.

6. Введення зони “Найактуальніших новинок нової колекції” біля вітрини магазину. На торговому стелажу понад вітриною необхідно поставити найяскравіше і цікаве взуття, яке приверне увагу покупця ще з вулиці.

З метою збільшення рівня впізнанності взуття під торговою маркою “Монарх” і підвищення попиту на нього в м. Харкові, було запропоновано впровадження комунікаційних інструментів.

1. Зовнішня- інтер’єрна реклама «слайд бокс», яка значно пожвавлює інтер’єр, і на 70% підвищує вірогідність покупки, сприяє підвищенню іміджу.

2. Реклама на «Русском радио» в радіопрограмі - «Стіл замовлень». Радіостанція була брана за результатами маркетингових досліджень, як найбільш “жіночна” серед популярних харківських.

3. Телевізійна реклама в рекламному блоці – “Інтер в Регіонах”.

4. Зображення реклами мережі “Монарх” на міському транспорті.

У якості засобів стимулювання збуту біло запропоновано ведення подарункових сертифікатів, тимчасових і постійно діючих акцій, бонусних та дисконтних програм.

Розрахунок ефективності запропонованих маркетингових заходів для супермаркету взуття “Монарх” довів їх маловитратність, але суттєву дієвість, що в довгостроковій перспективі поліпшить конкурентну позицію підприємства, збільшить товарообіг, прибутки.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?