Курсова робота «Міграція як соціальна проблема (на прикладі міжнародної міграції)», 2009 рік

З предмету Соціальна робота · додано 27.11.2009 11:39 · від Марина · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 РОЗДІЛ 1. Міграція як соціальне явище 5 1.1. Дефініція поняття «міграція» та її види 5 1.2. Міграційні процеси: аналіз причин 8 1.3. Трудова міграція населення як соціальна проблема 9 1.4. Державне регулювання міжнародної міграції 12 РОЗДІЛ 2. Соціологічне дослідження на тему: «Причини міжнародної міграції» 16 2.1. Програма соціологічного дослідження на тему: «Виявлення причин міжнародної міграції» 16 2.2. Аналіз результатів дослідження 19 Висновки 29 Список використаних джерел 31 Додатки

Висновок

Міграції у широкому розумінні слова, крім переселень, охоплюють усі види переміщень населення в просторі – сезонні, епізодичні, маятникові. Вони являють собою масові переміщення населення через кордони тих чи інших територій будь-якої тривалості, регулярності і цільової спрямованості зі зміною місця замешкання назавжди або на більш-менш тривалий час.

Міграційні процеси, якщо вони широко масштабні, мають істотні наслідки для держави, а тому завжди знаходяться в центрі уваги не тільки міграційних служб, але і соціальних працівників.

Отже, можна стверджувати, що трудова міграція є об'єктивним фактором сучасної української дійсності. Основною її причиною є вкрай низький рівень доходів основної маси населення України. Трудова міграція об'єктивно впливає на формування соціально-економічного, суспільно-політичного та морально-психологічного клімату як в окремих регіонах, так і в Україні в цілому і належить до сфери державних інтересів.

Процеси міграції населення завжди будуть існувати і робити на суспільство значний вплив. Головним завданням держави є зведення до мінімуму тих негативних тенденцій і наслідків, що вона в собі несе. Міграція може стати і благом і злом, врятувати економіку регіону чи привести до соціального вибуху.

У результаті проведеного нами дослідження ми дійшли висновку, що міжнародну міграцію зумовлюють такі причини як: відсутність робочих місць; економічні причини; незадоволеність людей своїм матеріальним становищем; незадоволеність заробітною платою.

Звичайно, що у ході таких причин люди виїжджають за кордон, а це в свою чергу приносить ряд інших проблем, тобто наслідки, а саме: зменшення чисельності населення; зниження рівня робочої сили; занепад економічної сфери; занепад сільсько – господарської сфери [11, с. 233].

У такому випадку державі потрібно насамперед навчитися керувати міграцією, розробляти законопроекти за допомогою яких можна контролювати та керувати цим процесом.

Звичайно, що це принесе позитивні результати при наявності чіткої і продуманої державної політики і програми по прогнозуванню міграційних процесів і конкретних міграційних потоків, регіональних міграційних програм, сприянні мігрантам і біженцям в адаптації до нових місць поселення. На нашу думку, рішення подібних проблем можливе за умови спільної роботи Державного комітету у справах національностей та міграції й інших органів влади (центральних і місцевих), виділення для мігрантів квот і визначених територій для поселення.

Має вестись велика організаторська робота з прийому й облаштування біженців і мігрантів [7, с. 64].

Отже, щоб запобігти міжнародній міграції слід зробити ряд таких заходів, а саме: відновити діяльність потужних державних заводів, фабрик; переобладнати їх новими технологіями та устаткуванням. Таким чином зменшиться коло безробітних, тому що появляться нові робочі місця; збільшити заробітну плату; стабілізувати ціни комунальні послуги, товари і продукти, та встановити контроль над цим; збільшити кількість робочих місць для робітничих професій; звернути увагу і надалі не залишати поза увагою проблему працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, які складають досить високий відсоток у лавах безробітних; сформулювати ефективну модель молодіжної політики, основні її напрямки та цілі і ввести це в дію.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?