Курсова робота «Основні напрями економічного співробітництва у галузі екології», 2008 рік

З предмету Економіка · додано 17.11.2009 15:34 · від lallapalooza · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ і: основні напрями економічного співробітництва в галузі екології 5 1.1. Екологічна свідомість5 1.2. Роль міжнародних організацій у вирішенні екологічних проблем 7 1.3. міжнародно-правова охорона навколишнього середовища 12 1.4. співробітництво України з міжнародними організаціями в галузі охорони довкілля 14 Розділ iі: оцінка сучасної екологічної ситуації в світі 16 2.1. Глобальні екологічні проблеми 16 2.2. Забруднення повітря 20 2.3. Прогнози поглиблення екологічної кризи в світі і в Україні 22 Розділ ііі: шляхи подолання екологічної кризи. Міжнародне співробітництво в реалізації глобальних екологічних проектів 26 3.1. Новітні технології у вирішенні екологічних проблем 26 3.2. Сучасні проекти з вирішення екологічних проблем 28 3.3. Участь України в міжнародних екологічних проектах 32 Висновки 37 Література 39

Висновок

ХХ століття стало століттям скаженого технологічного розвитку, тисяч винаходів та кардинальних змін. І тепер, у ХХІ столітті, перед людством постають жахливі наслідки химерного технократичного раю. Одним з них, і мабуть найголовнішим, є проблема екології, яка в наш час набуває все більш глобального характеру. Такі терміни як „парниковий ефект” чи „озонові отвори атмосфери” вже не є примарними прогнозами, а стають все більш лякаючим сьогоденням.

Але слід зазначити, що екологічна ситуація впливає не тільки на здоров`я населення, а й в значній мірі є дуже впливовим чинником міжнародних відносин та зовнішньої політики усіх держав Європи без винятку.

Проте слід сказати, що суттєві кроки у цьому напрямку були зроблені за останній час. В рамках роботи міжнародних екологічних програм та організацій таких як, наприклад, ЮНЕП, Грінпіс, МСОП, були впровадженні нові програми відновлення лісів, оздоровлення річок, на які витрачено колосальні за розмірами кошти. Було розроблено декілька серйозних глобальних проектів, укладено безліч багатосторонніх угод. В багатьох країнах Європи була введена сувора юридична відповідальність за завдання шкоди навколишньому середовищу, включаючи позбавлення волі. Почалися впроваджуватися заходи для заохочення юридичних осіб з покращення стану навколишнього середовища: так зокрема в Німеччині введені податкові пільги для підприємств, що не завдають шкоди навколишньому середовищу і навпаки. Зрозумівши усю небезпеку повторення катастрофи, подібної тій, що сталася на ЧАЕС європейські держави, наскільки це можливо, намагаються впровадити програми для поступової відмови від атомної енергетики: розпочалися широкомасштабні заходи з розробки і впровадження альтернативних джерел енергії. Так, Німеччина прийняла план, за яким вона до 2015 збирається відмовитися від використання атомної енергії.

В усьому цьому позитивним є те, що європейські держави почали робити конкретні кроки для вирішення цієї проблеми, які в країнах Західної Європи дали вже позитивні наслідки. Але зупинятися на досягнутому не варто, тому що й досі відбуваються локальні екологічні лиха, які можуть загрожувати екосистемам в цьому регіоні. Отже, усім державам, що розташовані в Європі, потрібно докласти усіх зусиль як у політичній, економічній, правовій, так і в сфері міжнародних відносин для покращення екологічної ситуації в світі.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?