Курсова робота «Англійські запозичення в українській мові», 2008 рік

З предмету Філологія · додано 17.11.2009 15:35 · від lallapalooza · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 4 Розділ І. Характеристика англійських запозичень та іншомовних 6 слів в українській мові. 1.1. Запозичення та іншомовні слова в українській мові. 6 1.2. Характеристика складу новітніх англіцизмів в українській мові 10 1.3. Англійські запозичення та іншомовні слова в українських 16 термінологічних системах. 1.4. Англіцизми в українському молодіжному жаргоні. 19 Розділ ІІ. Сучасний стан англійських запозичень та іншомовних слів в 22 українській мові Висновки 25 Список використаної літератури 26

Висновок

Наприкінці ХХ – на поч. ХХІ ст. активізувалися українсько-англійські мовні контакти, результатом яких стала значна кількість запозичень у різних сферах діяльності : в економіці, у суспільно-політичній сфері, у науці, культурі, освіті. Це зумовлено розмаїттям позамовних чинників, об’єктивних і суб’єктивних причин: розвиток економічних зв’язків, мода на іноземні слова, досягнення англомовних країн в окремих сферах діяльності, пожвавлення культурних зв’язків, двомовність, престиж англійської мови, вживання англіцизмів для демонстрації освіченості або неординарності.

Таким чином, складні процеси, що відбуваються в сучасній українській мові, пов’язані з інтенсивним припливом англійських запозичень: з одного боку, відзначається певне збагачення мови, наближення за допомогою асимільованих англійських запозичень до світових досягнень у суспільно-політичній, економічній, управлінській, торговельній тощо сферах, з іншого витісняються власні елементи, що замінюються на слова з подібним значенням.

Під час дослідження славника іншомовних слів Л.О. Пустовіта було зафіксовано 544 запозичееня та іншомовних слів. Іншомовних слів було зафіксовано вдвічі більше, ніж адаптованих слів до української мови (запозичень):

- іншомовних слів 352 одиниці;

- запозичень 192 одиниці.

Англійські запозичення та іншомовні слова в переважній більшості, що стосуються сфер: спорту (67 одиниць), техніки (82 одиниці), комп’ютерів (26 одиниць), мореплавства (61 одиниця), економіки (40 одиниць), культури (32 одиниці), побуту (34 одиниці), назв речовин (19 одиниць), назв політичних, релігійних та інших течій (17 одиниць).

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?